اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب  شهید مطهری
۵
۰
نام اثر :

اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب شهید مطهری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
-
وزن :
۱۱۳ گرم
تعداد صفحه :
۱۰۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

استاد شهید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب «اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب» می‌باشد که در آن براساس سلسله مقالات سالهای۱۳۵۳، به موضوعات مهم یک زندگی مشترک همچون عفاف و وفاداری دو طرف، غیرت، تقدس یا پلیدی مجرد ماندن و... می‌پردازد و از سویی دیگر با بیان برجسته‌ترین دیدگاه‌ها؛ هر یک از مباحث را در دو جامعه بسیار متفاوت غرب و جامعه اسلامی مقایسه و ارزیابی می‌کند. در بخشی از کتاب این جملات به چشم خواهد خورد:

((محیطهای به اصطلاح آزاد مانع پیدایش عشقهای سوزان و عمیق است. در این گونه محیطها که زن به حال ابتذال درآمده است فقط زمینه برای پیدایش هوسهای آنی و موقتی و هرجایی و هرزه‌شدن قلبها فراهم است. اینچنین محیطها محیط شهوت و هوس است نه محیط عشق به مفهومی که فیلسوفان و جامعه‌شناسان آن را محترم می‌شناسند یعنی آن چیزی که با فداکاری و ازخودگذشتگی و سوز و گداز توأم است، هشیارکننده است، قوای نفسانی را در یک نقطه متمرکز می‌کند))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده