اخلاق انتخاباتی

اخلاق انتخاباتی

4.2

گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۸۰,۰۰۰
%۱۰
۷۲,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی
صفحات:
۲۰۰
وزن:
۱۵۲ گرم
شابک:
9789642951437

معرفی کتاب

کتاب «اخلاق انتخاباتی» گزیده بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سیدعلی خامنه‌ای پیرامون مساله انتخابات است. مباحث این کتاب در چهار بخش آورده شده است. در بخش اول سخنان آقا پیرامون وظایف و مسوولیت‌هایی که هر بخش از جامعه نسبت به انتخابات باید برعهده بگیرند گردآوری شده است. از آنجا که انتخابات مهم‌ترین عرصه نقش‌آفرینی مردم در صحنه حکمرانی است حضور حداکثری و انتخاب صحیح از اهمیت بسیاری برخوردار است. در بخش دوم رهبر انقلاب بر طبق مبانی انقلاب اسلامی ملاک‌های نماینده اصلح را ذکر نموده‌اند. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند مسوولی که بتواند بهترین برای انقلاب و مردم باشد را انتخاب نمایید. بخش بعد مشتمل بر توصیه‌هایی است که ایشان برای مردم، احزاب، نامزدهای انتخاباتی و مسوولین امر انتخابات که در طی این مدت باید مراعات نمایند. بخش چهارم نیز هشدارهایی است که ایشان نسبت به برخی بداخلاقی‌ها و رقابت‌های ناسالم در طی جریان انتخابات اتفاق می‌افتد داده‌اند و شیوه حفظ تقوا و امانت در طی انتخابات را توضیح داده‌اند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

مردم عزیز ما و بخصوص جوانان، احساساتشان را کنترل و با عقلشان کار کنند؛ با دو چشم باز نگاه کنند و انتخاب نمایند. البته سلایق هم زیاد است؛ همه گونه سلیقه وجود دارد؛ تا به حال هم همین طور بوده است. هر کسی طبق سلیقه‌ی خود عمل کند؛ منتها همه توجه کنند که این انتخابی که ما می‌کنیم یک جا می‌بایست جواب آن را بدهیم. این طور نیست که بگوییم حالا ما یا اصلا انتخاب نمی‌کنیم، یا انتخاب می‌کنیم و کسی چه می‌فهمد! بله؛ مردم نمی‌فهمند که ما چه انتخاب کردیم؛ اما خدای متعال که تشخیص می‌دهد. ما باید جواب او را بدهیم ما باید محاسبه کنیم، تحقیق کنیم بررسی کنیم و معیارها را ملاحظه نماییم تا بتوانیم به خداوند پاسخ دهیم اگر انسان نمی‌تواند از اشخاصی که مورد اعتماد هستند از کسانی که انسان می‌تواند در مسائل مهم - در مسائلی که باید به خدا جواب داد – به آن‌ها اعتماد کند، استفسار نماید؛ اشکالی هم ندارد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

روش تحلیل سیاسی روش تحلیل سیاسی
۱۰ %
جمعی از نویسندگان
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
چه کسی بر جهان حکومت میکند؟ چه کسی بر جهان حکومت میکند؟
۱۰ %
نوام چامسکی - حسین جعفری موحد
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
رقص برزیل با شیطان رقص برزیل با شیطان
۱۰ %
۲۸,۰۰۰
۲۵,۲۰۰ تومان
نقدی علمی بر سند 2030 نقدی علمی بر سند 2030
۱۰ %
سید محمدحسین راجی
۲۷,۰۰۰
۲۴,۳۰۰ تومان
روایت تفکر جلد پنجم در جهت عکس حرکت کن روایت تفکر جلد پنجم در جهت عکس حرکت کن
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
پسا اسلامیسم پسا اسلامیسم
۱۰ %
میلاد دخانچی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها