گردان نهم

گردان نهم

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۰۰,۰۰۰
%۱۰
۱۸۰,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
وزیری
صفحات:
۷۵۲
وزن:
۱۱۱۲ گرم
شابک:
9786009404315

معرفی کتاب

کتاب «گردان نهم» کارنامه عملیاتی گردان حبیب بن مظاهر از لشکر 27 محمد رسول الله (ص) از ابتدای تاسیس تا پایان عملیات والفجر 1 است. گل علی بابایی تاریخ نگار و نویسنده باسابقه جنگ در راستای مستندسازی وقایع دفاع مقدس و ثبت کارنامه جنگی لشکر27 به سراغ فرماندهان و گردان‌های مختلفی رفته است. گردان حبیب یکی از یگان‌های کارآمد این لشکر بود که در طول جنگ کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است. فرمانده شاخص این گردان در سال‌های ابتدایی شهید محسن وزوایی بود که در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید. از دیگر شهدای شاخص این گردان می‌توان به شهید عباس ورامینی اشاره کرد که همچون دوستش وزوایی جزو دانشجویان پیرو خط امامی بود که در تسخیر لانه جاسوسی نقش داشت. عمده افراد این گردان در ابتدای تاسیس مربیان آموزشی و نیروهای کادر اداری سپاه بودند. پس از برکناری بنی صدر و آغاز عملیات‌های مشترک سپاه و ارتش در جبهه جنوب این گردان نیز به عنوان یکی از گروه های خط شکن در عملیات های فتح المبین و بیت المقدس حضور داشتند و توانستند پیروزی های غرورآفرینی در تاریخ جنگ رقم بزنند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

... به فاصله‌ی ۱۰۰ متری مقابل گردان ما خاکریزی قرار داشت؛ بچه‌ها از پشت آن خاکریز گذشتند و هنوز شاید بیش از یکصد متر از آن خاکریز فاصله نگرفته بودیم که ناگهان مثل باران از هر طرف آتش دوشکا و خمپاره و توپ روی سر نیروهای ما باز شد. از هر طرف رگبار آتش دشمن به طرف بچه‌ها می‌بارید. در آن هزار متر اول مسیر پیشروی، اکثر بچه ها کپ کردند، بعد از هر چند گام روی زمین می‌خوابیدند این واکنش آن‌ها هم دلایل موجهی داشت. اول این که ابداً سابقه ی حضور در جبهه را نداشتند، لذا آن صداهای شدید و مهیب انفجارها به گوششان آشنا نبود، به همین خاطر نمی‌توانستند به خودشان مسلط بشوند. دلیل دیگر چنان واکنشی از طرف بچه‌ها به گمان خودم به ایجاد شوک و اختلال موقتی در دستگاه عصبی آنان مربوط می‌شد؛ طوری که وقتی روی زمین می‌خوابیدند دیگر قادر به بلند شدن نبودند. کل اعضای بدنشان کرخت و بی‌حس شده بود این حالت را فقط آن کسانی درک می‌کنند که تجربه‌ی حضور در اولین عملیات را داشته باشند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

حاج قاسم حاج قاسم
۱۰ %
علی اکبر مزدآبادی
۶۶,۰۰۰
۵۹,۴۰۰ تومان
خاک های نرم کوشک خاک های نرم کوشک
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
شاهرخ شاهرخ
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
سلام بر ابراهیم (جلد 2) سلام بر ابراهیم (جلد 2)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
یکشنبه آخر یکشنبه آخر
۱۰ %
معصومه رامهرمزی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
مرد رویاها مرد رویاها
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۱۹۸,۰۰۰
۱۷۸,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها