چخ‌چخی‌ها

چخ‌چخی‌ها

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۹۴
وزن:
۱۸۸ گرم
شابک:
9786227629118

معرفی کتاب

کتاب «چخ چخی‌ها» به قلم ناصر جوادی گردآوری خاطرات طنز و شیرین از زندگی شهدای مدافع حرم مشهدی است. برخلاف تصور کلیشه‌ای که نسبت به اشخاص مذهبی و رزمندگان وجود دارد بسیاری از این افراد از روحیه بسیار بالا و پرنشاطی برخوردار بودند. با وجود آنکه در زندگی همواره به دنبال شهادت بودند و در خلوت خود برای رسیدن به آرزویشان می‌سوختند اما در جمع دوستان و آشنایان همواره سعی می‌کردند با بذله‌گویی و کارهای شیرین دل آن‌ها را شاد سازند. نویسنده مصاحبه و گفتگو چندین مدافع حرم را دیده که از خاطرات همرزمان خود تعریف کرده‌اند و تلاش کرده خاطرات دلنشین و بامزه آن‌ها را سوا کند و در این کتاب بگنجاند. زیبایی قصه این جا است که همین افرادی که با همه چیز و همه کس سر شوخی داشتند درست همان کسانی بودند که خداوند آن‌ها را برگزید و نشان سرخ شهادت بر سینه‌شان زد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اولین دفعه‌ای که به سوریه رفتم گفتم: «خدایا! دوست دارم کار کنم فعلاً شهادت نمی‌خوام اجازه بده دویست نفر از دشمنان اهل بیت رو بکشم و بعد مزدم رو بده.» تقسیم نیرو که انجام شد، شدم مسئول اطلاعات دیده‌بانی هم می‌کردم و گرا می‌دادم. مثلاً یادم است یک بار شمردم که چهل نفر داعشی از داخل یک کانالی آمدند و به کانال دیگر رفتند سریع مرکز توپخانه را گرفتم و گرایشان را دادم و توپخانه آن‌ها را زد. چند روز بعد یاد حرف روز اولم افتادم با خودم حساب کردم دیدم هر شب حداقل ده بیست تا گرا می‌دهم و اگر این طور پیش بروم به هفته نمی‌کشد. گفتم:« خدایا! غلط کردم جلوی اون دویست تا یک صفر دیگه اضافه کن لطفاً!»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ملا صالح ملا صالح
۱۰ %
رضیه غبیشی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
پسرک فلافل فروش پسرک فلافل فروش
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
تو شهید نمیشوی تو شهید نمیشوی
۱۰ %
احمد رضا بیضایی
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
گلستان یازدهم گلستان یازدهم
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
طیب طیب
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۴,۰۰۰
۳۹,۶۰۰ تومان
خاک های نرم کوشک خاک های نرم کوشک
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها