پرندگان اروند

پرندگان اروند

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۳۰,۰۰۰
%۱۰
۲۷,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
نوجوان
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
خشتی
صفحات:
۱۶
وزن:
۴۸ گرم
شابک:
9786007472996

معرفی کتاب

کتاب «پروندگان اروند» ماجرای سه رزمنده جوان است که در نزدیکی رود اروند تصمیم دارند پرنده شکار کنند. آن‌ها که از اقامت طولانی مدت در منطقه و عملیات نکردن خسته شدند می‌خواهند در آب و هوای خوش بهاری تفریحی بکنند به همین خاطر اسلحه‌هایشان را برمی‌دارند و به سمت دسته پرنده زیبایی می‌روند که در همان نزدیکی حضور دارند. اما زمانی که می‌خواهند تصمیمشان را عملی کنند اتفاقی رخ می‌دهد که انتظارش را نداشته‌اند. این داستان برای کودکان کلاس پنجم و ششم نوشته شده است و می‌خواهد به آن‌ها بگوید رزمندگان ایرانی جنگ طلب نبودند بلکه برای صلح اسلحه به دست گرفته بودند و آرزویشان آزادی و صلح برای همه مردم دنیا بوده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

بچه‌ها از میان خرابه‌ها گذشتند و خودشان را پشت دیوار مدرسه رساندند و نشستند چند هفته بیشتر از استقرار نیروها در کنار اروند نمی‌گذشت. روزها عراقی‌ها با گلوله‌های سنگین پراکنده که زیاد هم دقیق نبودند اطراف را گلوله باران می‌کردند. سعید، آر پی جی را حمل می‌کرد و محسن با اندام ریز نقش و پر جنب و جوش سه موشک را توی کوله پشتی روی سینه اش فشار می‌داد از فکر رویارویی مستقیم با دشمن دل توی دلش نبود. دلش می‌خواست چشم در چشم با آن‌ها بجنگد. آتش دشمن هر لحظه شدیدتر می‌شد و فاصله انفجارها نزدیک و نزدیک‌تر. فیاضیه در دید دیده‌بان‌های عراقی بود و حاج محمود بارها گفته بود که آنجا خیلی خطرناک است. سنگرهای عراقی ساحل رود در دسترس بودند و می‌شد آن‌ها را به راحتی دید. روی دیوار سالن مدرسه عکس شاگرد اول‌ها ردیف بود انگار بچه‌های توی عکس سه رزمنده را نگاه می‌کردند. آن‌ها مدتی به قاب‌ها چشم دوختند یاد خاطرات خوب مدرسه در دلشان مرور شد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

شازده کوچولو (نیم رقعی) شازده کوچولو (نیم رقعی)
۱۰ %
دوسنت اگزوپری - رحماندوست
۳۳,۰۰۰
۲۹,۷۰۰ تومان
ترکش ولگرد ترکش ولگرد
۱۰ %
داوود امیریان
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
رفاقت به سبک تانک رفاقت به سبک تانک
۱۰ %
داوود امیریان
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
آنجا که خانه ام نیست آنجا که خانه ام نیست
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۲۶,۰۰۰
۲۳,۴۰۰ تومان
سفر به جنوب سفر به جنوب
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۱۸,۰۰۰
۱۶,۲۰۰ تومان
روایتی ساده از ماجرایی پیچیده روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها