هنر اقناع

هنر اقناع

4.2

مدیریت افکار عمومی درسیره اهل بیت

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۷۰,۰۰۰
%۱۰
۱۵۳,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۴۰
وزن:
۲۰۰ گرم
شابک:
9786223720284

معرفی کتاب

افکار عمومی پدید آورنده جریان‌ها و رویدادهای سیاسی-اجتماعی است و به همین دلیل به زمامداران توصیه می‌کنند که پیش از اجرای هر سیاستی نخست باید زمینه لازم را در جامعه فراهم کنند و بستری مهیا سازند که سیاست بر آن جاری شود و این زمینه و بستر چیزی جز افکار عمومی نیست. جامعه اسلامی در دنیای کنونی در سطوح مختلف چه در مسائل نظری و چه در مسائل عملی با چالش‌های مختلفی روبه رو است و مهم‌ترین چالشی که امروزه دنیای اسلام با آن دست و پنجه نرم می‌کند، هجوم همه جانبه فرهنگی و شناختی دشمن است. هدف از جنگ پنهان و نرم دشمن، دور کردن مردم از اصول و اعتقادات اسلامی و آرمانهای شهداست و این امر برای دشمن جز با موفقیت در جنگ شناختی و مدیریت افکار جامعه محقق نمی شود. حال برای سربلندی و پیروزی در این نبرد حساس، رزمندگان جنگ نرم جبهه اسلام نیازمند الگوها و اسوه های متقن و قابل اعتمادی هستند. برای مبارزه در این عرصه حساس یکی از این الگوهای متقن و کامل سیره مدیریت افکار عمومی ائمه اطهار است. سیره مدیریت افکار عمومی این بزرگواران سرشار از الگوهای عملی است. کتاب «هنر اقناع» از مجتبی تمدنی به تفکیک شیوه عملی هر کدام از امامان را مورد بررسی قرار داد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

امام باقر در مواجهه روانی با دشمنان از روش‌هایی بهره‌گیری می‌نمودند که مبتنی بر آموزه‌های اخلاقی دین مبین اسلام باشد. ایشان همچون دیگر امامان معصوم هیچگاه پیروان خویش را به استفاده از روش‌هایی فرا نمی‌خواندند که در تعارض با احکام دینی و معارف الهی باشند. از این رو اصل یاد شده را می‌توان مهمترین درس برای کارگزاران عملیات روانی در جوامع اسلامی برشمرد. اما در بررسی راهبردهای ضد عملیات روانی امام باقر باید گفت عصر ایشان از جنبه تهاجمات فکری و اجتماعی یک مقطع مهم و نقطه عطف در زندگی شیعیان به شمار می‌رود. بنی امیه با به کارگیری تکنیک‌های گوناگون روانی سعی در تحریف حق و تضعیف جایگاه ائمه در اذهان مردم داشت. از این رو امام محمد باقر با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌ها به مواجهه با عملیات روانی بنی امیه پرداختند گسترش اسلام ناب محمدی در پهنای دنیا تربیت شاگردان متعدد تأسیس دانشگاه بزرگ اسلام در مدینه و ممنوع شدن سب آقا امیرالمؤمنین در این دوره خود موید این است که در این نبرد بزرگ نرم امام باقر پیروز میدان شدند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ارتداد ارتداد
۱۰ %
وحید یامین پور
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
نقدی علمی بر سند 2030 نقدی علمی بر سند 2030
۱۰ %
سید محمدحسین راجی
۲۷,۰۰۰
۲۴,۳۰۰ تومان
چه کسی بر جهان حکومت میکند؟ چه کسی بر جهان حکومت میکند؟
۱۰ %
نوام چامسکی - حسین جعفری موحد
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
تاب طناب دار تاب طناب دار
۱۰ %
مهدی پناهیان
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
انسان 250 ساله (حلقه دوم) انسان 250 ساله (حلقه دوم)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
رقص برزیل با شیطان رقص برزیل با شیطان
۱۰ %
۲۸,۰۰۰
۲۵,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها