نویسندگی خلاق به زبان ساده

نویسندگی خلاق به زبان ساده

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
آموزشی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۶۱۶
وزن:
۱۶۸ گرم
شابک:
9786000350284

معرفی کتاب

کتاب «نویسندگی خلاق به زبان ساده» سومین اثر از مجموعه گام به گام تا داستان نویسی حرفه‌ای است که توسط مگی هاماند استاد شهیر نویسندگی خلاق نگاشته شده و برای اولین در ایران توسط انتشارات عصر داستان منتشر گردید و اکنون به همت انتشارات سوره مهر به تجدید چاپ رسیده است. او در مقدمه اثر خود اشاره می کند که خلاقیت یک هدیه الهی است که در وجود تمام انسان ها وجود دارد و اگر پرورش پیدا کند و از آن مراقبت شود می تواند در نتیجه انسان اثری خلاقانه نیز بنویسند یا بسازد و لذتی عمیق‌تر از زندگی ببرد. او بیان می‌کند همه قصه‌ای برای نوشتن دارند اما از آنجا که فرآیند نوشتن امری دشوار و مشکل است افراد معدودی موفق می‌شوند این قصه را به رشته تحریر درآورند. همچنین به دلیل اینکه اکثر کلاس های نویسندگی خلاق هم شما را منضبط به قاعده و قانون‌های خشک و بی استثنا می‌کند و این امر با آزمون و دستور پیش می‌برند در واقع نمی‌گذارند تا خلاقیت افراد در فرآیند نوشتن شکوفا گردد. او در این کتاب که به مثابه یک مورد از کارگاه‌های نویسندگی یک ساله‌اش هست بدون محدود کردن نویسنده تنها با راهنمایی کردن آن‌ها در فرآیند خلق و نشان دادن راهکار‌ به آن‌ها کمک می‌کند با مشکلات و اشتباهات کمتری در این مسیر روبرو شوند به انتهای پیش نویس اولیه برسند و مسیری کم سنگلاخ تری را برای نوشتن رمان طی نمایند. با انجام تمرین‌های این کتاب می‌توانید فصل به فصل رشد کنید و به تکمیل اثر خود نزدیک‌تر گردید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

احتمالاً شما فکر می‌کنید یک اتفاق فقط یک اتفاق است؛ مثلاً اگر اتومبیلی با درخت تصادف ،کند جزئیات دیگری ندارد. مگر نه؟ ولی در حقیقت این طور نیست. اگر کسی تا به حال گزارش‌های شاهدان یک تصادف را خوانده باشد می‌داند که عموما افراد یک واقعهٔ مشخص به طرق مختلف می‌بینند برای شاهدی اتومبیل سفید است و برای دیگری سیاه یک نفر فکر می‌کند راننده دیوانه با آخرین سرعت ممکن در جهت مخالف جاده می‌رانده است و دیگری می‌گوید با سرعت بیست کیلومتر بر ساعت آهسته کنار می‌کشید.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

محمد سرور محمد سرور
۱۰ %
فروغ زال
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
تکنیک های نویسندگان بزرگ تکنیک های نویسندگان بزرگ
۱۰ %
جف دایر - عباس پژمان
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
عادت روزانه نوشتن عادت روزانه نوشتن
۱۰ %
مارگرت گراتی - مرجان مهدی‌پور
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
بیایید داستان بنویسیم بیایید داستان بنویسیم
۱۰ %
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دایره المعارف مصور نویسندگان تاریخ ساز دایره المعارف مصور نویسندگان تاریخ ساز
۱۰ %
۲,۲۵۰,۰۰۰
۲,۰۲۵,۰۰۰ تومان
شور داستان نویسی شور داستان نویسی
۱۰ %
آراز بارسقیان - دونالد ماس
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها