نخل و نارنج
۳۰
۴
نام اثر :

نخل و نارنج

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
زندگینامه
وزن :
۲۰۴ گرم
تعداد صفحه :
۲۴۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۸۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۷۲,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

اثرگذاری شیخ مرتضی انصاری بر جریان فقه شیعه مشهور است و تلاش مثال زدنی و ستودنی او در تربیت شاگردانی که ساختار علمی دین را قوت بخشیدند و شاگردان آن ها بعدها دنیا را تکان دادند بر همه مشخص است. شاگردانی که این عالم تربیت کرد، پرچمدار مبارزات سیاسی تاریخ سازی در خاورمیانه شدند؛ به عنوان نمونه میرزا محمدحسن شیرازی عهده دار زعامت دینی شیعیان شد و توانست در برابر قرارداد استعماری عصر ناصرالدین شاه فتوای مهم تحریم تنباکو را صادر کند و مردم را به مقاومت فرابخواند. این اثر زندگینامه شیخ عبدالله انصاری را روایت می کند.

بریده‌ای از کتاب نخل و نارنج:

سید شفتی رسم داشت که در مجلس درس، گاهی با طرح پرسشهای دشوار علمی طلبه ها را بیازماید و هم مدرس را به وجد آورد و هم طلاب را محک بزند در یکی از همان روزهای معمول که شیخ مرتضی در کنجی به درس سید گوش سپرده بود، سید سؤالی به غایت دشوار طرح کرد و منتظر پاسخ شد شیخ در گوش طلبه ای جوان که کنارش نشسته بود پاسخ پرسش سید را گفت و به سرعت مجلس درس را ترک کرد و راهی کاروان سرا شد. طلبه بی خبر از همه جا دست بلند کرد و پاسخ پرسش را آن گونه که شیخ گفته بود ارائه کرد سید شفتی که پاسخ طلبه را بسیار دقیق تر و عمیق تر از سطح مدرس خود ،دید متحیر شد و گفت: «این پاسخ را یا خود حضرت حجت بن الحسن (عج) به تو گفته و یا شیخ مرتضی انصاری!»

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

سید
۱۲ بهمن ۱۴۰۱
کتاب فوق العاده که وقتی میخوندم اشکهایم سرازیر میشد خیلی چیزهام رو این کتاب تغییر داد خیای عالیه
علی رضا
۲۰ آذر ۱۴۰۰
واقعا فکر نمی‌کردم اینقدر قشنگ باشه زندگی نامه شیخ مرتضی انصاری واقعا میتوان اورا الگو قرار داد و بجز یک سری کلمات سخت و غیر قابل گیرا کم داشت و بیشتر به زبان ساده نوشته شده بود
h.j
۲۰ فروردین ۱۴۰۰
کتاب خیلیی جذاب که من باخواندش در ان حال و هوا قرار میگرفتم و اصلا دوست نداشتم از آن حس جذاب بیرون بیایم
hamed.khosrojerdy@gmail.com
۱۲ مرداد ۱۳۹۹
کتابی بسیار خواندنی و آموزنده، با نثری روان و دلنشین که زندگی یکی از بزرگان عرصه دین را روایت می کند. این کتاب به دوستانی که علاقه مند به رمان های مذهبی هستند پیشنهاد میشود.

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده