مدرسه شبانه

مدرسه شبانه

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۵۰,۰۰۰
%۱۰
۲۲۵,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
رمان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۱۲
وزن:
۳۲۲ گرم
شابک:
9786227808155

معرفی کتاب

انقلاب اسلامی اتفاق بسیار بزرگی است که هر اندیشمند و هنرمندی از ساحت تازه‌ای به آن می‌نگرد و تلاش می‌کند با زبان خود اعجاب و بزرگی آن را بیان کند. تحلیل‌های سیاسی، معنوی، جامعه شناسی و اقتصادی برای تحقق انقلاب وجود دارد و هر کس به گمان خود به دنبال دلیل تحقق آن و زمینه‌های آن است. سید میثم موسویان از نویسندگان متعهد به انقلاب اسلامی است که با نگاهی عرفانی به مساله انقلاب نگاه می‌کند.

کتاب «مدرسه شبانه» یک رمان فانتزی در رابطه با انقلاب اسلامی است. موسویان با نظر به متون عرفانی سعی داشته تحلیلی الهی از حوادث زمان انقلاب داشته باشد و این جریان را همچون واقعه سیمرغ عطار نیشابوری تفسیر کند. البته این رمان چون برای مخاطب جوان نگاشته شده رگه‌ اتفاقات فانتزی و حضور موجودات خیالی در این داستان کم نیست. داستان از جایی شروع می‌شود که پنج نفر دانش آموز مدرسه شریعت از طرف ناظم دستور می‌گیرند معلم خود را که در مدرسه اعلامیه پخش می‌کند و یک انقلابی است تعقیب کنند و جاسوسی اطلاعات او را بکنند. آن‌ها در پی یافتن استاد به مدرسه شبانه‌ای می‌رسند که مباحث متفاوت و ناشناخته‌ای را تعلیم می‌دهد. ورود این پنج نفر به مدرسه همراه با اتفاقات خارق العاده‌ای است که زندگی آن‌ها را دستخوش تغییر قرار می‌دهد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

هرکسی در این دنیا خانواده‌ای دارد حتی بچه دیو مدرسه شبانه. نگهبان شیفت شب مدرسه برای ما گفت که بچه دیو هم خانواده‌ای دارد مثل پدرهای ما. پدر دیوی هم داستان خاصی داشت خاص‌تر از داستان پدر ارسطو و فؤاد و غلام و هر کدام از ما نگهبان شیفت شب تعریف کرد که بچه دیو خیلی هم بچه نیست و هزار سال سن دارد. او بچه کوچک یک دیو چند صد هزار ساله است که بچه‌اش را به مدرسه شبانه سپرده تا خدمتکار مدرسه باشد و تا آنجا که جا دارد در مدرسه چیز یاد بگیرد. با این حال نگهبان شیفت شب از استعدادش راضی نبود و برای ما گفت که دیوها در مدرسه خیلی کند پیشرفت میکنند و خیلی یادگیری سریعی ندارند و بعد از این همه سال دیو فقط یاد گرفته که روی آب بایستد و توی آتش برود یا توی هوا مثل پرنده‌ها چرخی بزند یا مسافتی را در چشم به هم زدنی طی کند در مدرسه این مهارت‌ها ارزش خاصی نداشتند و یک جور زنگ تفریح مدرسه به حساب می‌آمدند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

دعبل و زلفا دعبل و زلفا
۱۰ %
مظفر سالاری
۱۳۰,۰۰۰
۱۱۷,۰۰۰ تومان
خاطرات سفیر خاطرات سفیر
۱۰ %
نیلوفر شادمهری
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
اسماعیل اسماعیل
۱۰ %
امیرحسین فردی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
آرزوهای دست ساز آرزوهای دست ساز
۱۵ %
میلاد حبیبی
۷۵,۰۰۰
۶۳,۷۵۰ تومان
داستان سیستان داستان سیستان
۱۰ %
رضا امیرخانی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
قصه های من و ننه آغا قصه های من و ننه آغا
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها