لاهوتیان

لاهوتیان

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۹۵,۰۰۰
%۱۰
۸۵,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی
صفحات:
۲۷۲
وزن:
۱۸۰ گرم
شابک:
9789643049393

معرفی کتاب

کتاب «لاهوتیان» گذری داستانی بر زندگی 28 راوی شیعی است. هر حدیثی که امروز به دست شیعیان رسیده قرن‌های متمادی از سینه یک راوی به راوی دیگر منتقل گشته و در کتاب‌های حدیثی ثبت و ضبط گردیده است. علمای شیعه برای اینکه صحت یک روایت را متوجه شوند نیاز دارند تا از علم رجال آگاهی داشته باشند. در علم رجال سرگذشتنامه هر کدام از این راویان بررسی شده است و توضیح داده شده که این فرد چه مقدار مورد وثاقت اهل بیت و دیگر راویان بوده است. اولین فردی که یک کتاب رجالی نوشت و راویان حدیث را در آن گرد آورد عالم شیعی جناب محمد کشی هستند که سرگذشت فرق شیعی و راویان را در آن آورده‌اند. شیخ طوسی کتاب مفصل ایشان را تلخیص نمودند و اکنون این کتاب رجالی در دسترس است. نویسنده این کتاب به استناد کتاب شیخ طوسی 38 حکایت از زندگی 28 راوی مشهور و مخلص شیعه را گرد آورده است و در قالب داستان کوتاه  آن‌ها را برای مخاطب عمومی به نگارش در آورده است. با مطالعه این کتاب با سیره برخی از عالمان شیعه که با سختی و درایت علم اهل بیت را به ما رساندند آشنا می‌گردیم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

با سرعت هر چه تمام‌تر به سمت شتر در حرکت بود و همانطور که می‌تاخت، پرچم سبز «ان تنصرکم الله ینصرکم» در غلاف پشت کمرش میان باد خودنمایی می‌کرد. با همان یک دستی که در بدن داشت شمیرش را بالا گرفته بود و می‌چرخاند. طوری که برقش چشم را می‌زد و نور آفتاب را منعکس می‌کرد. پاهایش را محکم در رکاب فرو کرده بود تا تعادلش برهم نخورد و در چشمانش نوری از امید موج می‌زد. در افکارش غرق شده بود و فاصله چندانی تا میان میدان نداشت که ناگهان ضربه‌ای سهمگینی را روی سرش حس کرد. انگار آسمان روی سرش خراب شد. اسبش روی دو پا بلند شد و زید دیگر چیزی نفهمید؛ فقط حس کرد که بین زمین و آسمان معلق است و محکم از پشت روی زمین افتاد. اما هنوز وسط زمین و هوا بود پای زید در رکاب گیر کرده بود و اسب رم کرده، او را روی زمین می‌کشید مسافت نسبتاً زیادی بدنش را روی خاک‌ها و سنگ‌ها کشید تا بند کفش نظامیش باز شد و پایش از آن خارج شد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ناقوس ها به صدا درمی آیند ناقوس ها به صدا درمی آیند
۱۰ %
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
احضاریه احضاریه
۱۰ %
علی مؤذنی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
کاشوب کاشوب
۱۰ %
نفیسه مرشدزاده
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
کمی دیرتر کمی دیرتر
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
پژوهشی درباره امام مهدی(عج) پژوهشی درباره امام مهدی(عج)
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
شماس شامی شماس شامی
۱۰ %
مجید قیصری
۱۳۰,۰۰۰
۱۱۷,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها