فرمانروایان فرومایه

فرمانروایان فرومایه

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۴۰,۰۰۰
%۱۰
۱۲۶,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
نوجوان
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۷۶
وزن:
۱۱۰ گرم
شابک:
9789643697631

معرفی کتاب

در هفتمین جلد از مجموعه «تاریخ ترسناک»، با شیوه‌های عجیب و غریب حاکمان و پادشاهان دیوانه آشنا می‌شویم. دیوانه‌ترین کسانی که در طول تاریخ وجود داشتند، برای نویسندۀ این کتاب از همه جذاب‌تر بوده‌اند و به همین دلیل کتاب «فرمان‌روایان فرومایه» پُر است از چیزهای ترسناک و دیوانه‌وار که از قرن‌ها پیش تا همین امروز ادامه داشته است. این کتاب تعدادی از شرورترین فرمان‌روایان تاریخ را جمع کرده تا به ما نشان بدهد که قدرت می‌تواند چه بلایی بر سر آدم‌ها بیاورد؛ البته کسانی که در این‌جا می‌بینیم اکثراً از همان اول دیوانه بوده‌اند! «تری دیری» روایت ترسناکش را از دورۀ روم باستان شروع می‌کند و به قرن‌های بسیار نزدیک‌تر می‌رسد. در این بین اسامی مشهوری مثل چنگیزخان، لویی شانزدهم و نِرون هم به چشم می‌خورد که آوازۀ جنایت‌هایشان در تمام تاریخ پخش شده است. اما جدا از نگاه طنز و بامزه‌ای که نویسنده در تمام کتاب به خوبی حفظ کرده و در کنار تصویرگری جذاب آن، چیزی که این کتاب را خواندنی‌تر می‌کند، آموزنده بودن آن است. جنایت‌ها و وحشی‌گری‌های هیچ‌کدام از پادشاهان و ملکه‌ها در این کتاب بی‌جواب باقی نمی‌ماند و می‌توانیم ببینیم که چطور سرنوشت، اعمال هرکدام را به خودشان برمی‌گرداند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«طایفه‌های اسکاتلندی برای رابرت حسابی دردسرساز شده بودند، چون دست از جنگ با یکدیگر برنمی‌داشتند؛ اما او برای حلّ این مشکل فکر بکری کرد. او در سال ۱۳۹۶ در محلی به نام «نورث اینچ آو پرت» یک رقابت زورآزمایی ترتیب داد. خود رابرت و جمعیتی انبوه از مردم ایستادند و مبارزۀ بین ۳۰ جنگجو از طایفۀ دیویدسون و سی جنگجو از طایفۀ مک فرسون را تماشا کردند. بر طبق مقررات مسابقه، طرفین باید تا پای مرگ می‌جنگیدند. شرکت‌کنندگان فقط یک دامن اسکاتلندی بر تن داشتند و هر یک به شمشیر، خنجر، تیر و یک کمان زنبوری با سه عدد پیکان مسلح بودند. با نواخته شدن شیپور آغاز مسابقه این ۶۰ مرد به سوی هم هجوم بردند و یکدیگر را لت و پار کردند؛ به طوری که در هنگام غروب تنها ۱۲ نفرشان هنوز زنده بودند. هر ۱۲ نفر هم زخم‌های عمیقی برداشته بودند. البته همۀ این ۶۰ کشته و مجروح مزاحم‌ترین آشوبگرهای اسکاتلندی بودند. از آن روز به بعد تپه‌زارهای اسکاتلند به مراتب مکان آرام‌تر و صلح‌طلب‌تری شد.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

شازده کوچولو (نیم رقعی) شازده کوچولو (نیم رقعی)
۱۰ %
دوسنت اگزوپری - رحماندوست
۳۳,۰۰۰
۲۹,۷۰۰ تومان
سلام بر ابراهیم (جلد 1) سلام بر ابراهیم (جلد 1)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
چغک چغک
۱۰ %
صهبا
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
اصیل آباد اصیل آباد
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
عارف 12 ساله عارف 12 ساله
۱۰ %
سید حسین موسوی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
سفر به جنوب سفر به جنوب
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۱۸,۰۰۰
۱۶,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها