عیار تجربه

عیار تجربه

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۸۹,۰۰۰
%۱۰
۸۰,۱۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۷۰
وزن:
۲۲۲ گرم
شابک:
9786227281354

معرفی کتاب

کتاب «عیار تجربه» نوشته محمدحسن وکیلی و محمدعلی تولایی اثری خواندنی در حوزه نقد و بررسی علوم پوزیتویستی است. از آنجا که در جهان امروز مبانی فلسفه براساس علوم تجربی بنا شده است و هر آنچه که توسط حواس بشری قابل فهم نیست را انکار می‌کند شاهد هستیم که فلسفه‌های مادی گرا و انسان محور شیوع فراوانی یافته‌اند. در این اثر در ابتدا تلاش شده رابطه میان علم و تجربه به شکل مبسوطی تبیین گردد و توضیح دهد چگونه فلسفه‌های تجربه محور دچار تناقض‌هایی آشکار است که نشان از آن دارد که علم بشری نمی‌تواند تنها از طریق تجربه به دست آید بلکه خواسته یا ناخواسته برخی استنتاج‌های انسان حاصل دلالت‌های عقلی است. آنگاه که اثبات گردید علم از طرق غیرحسی نیز به دست می‌آید تلاش شده از طریق مبانی عقلی به اثبات جهان ماورا و متافیزیک بپردازند و شباهتی که از جانب فیزیک دانان و فلاسفه پوزیتویست وارد شده را پاسخ گویند. در بخش پایانی نیز همت مولفین بر آن است که نشان دهند بسیاری از نظریات علمی پیرامون پیدایش جهان و نظم عالم تضادی با باور به جهان متافیزیک ندارد و چه بسا موید این نظریات نیز می‌تواند باشد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

از نظر فیلسوفان الهی عالم هستی در این عالم دنیا خلاصه نمی‌شود بلکه عوالم دیگری نیز وجود دارد که از ابعاد شش گانه این دنیا خارج است. شاید وجود چنین عوالمی از نگاه ما خیلی بعید و دور از ذهن باشد ولی ریشۀ این ذهنیت در آن است که ما انسان‌ها معمولاً آنچه را با چشمان خود می‌بینیم تمام واقعیت می‌پنداریم ما خودمان را نیز همین بدن مادی و به همین جهت نمی‌توانیم باور کنیم که ورای این عالم جسمانی چیزی وجود داشته باشد؛ ولی اگر فرض کنیم که ما این بدن نیستیم و آنچه می‌بینیم نیز تمام واقعیت نیست بلکه این دریافت‌ها بخشی از واقعیت است که توسط گیرنده‌های ما دریافت شده و در صفحه نمایش ما نشان داده می‌شود آن وقت راحت‌تر می‌توانیم تصور کنیم که عوالمی جدای از این عالم ماده وجود دارد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فکر کودک فلسفه - دوزبانه جعبه ای فکر کودک فلسفه - دوزبانه جعبه ای
۱۰ %
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
فکر کودک فلسفه فکر کودک فلسفه
۱۰ %
غلامرضا حیدری ابهری
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
اصول فلسفه و روش رئالیسم (جلد 4) اصول فلسفه و روش رئالیسم (جلد 4)
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری - سید محمدحسین طباطبایی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
آموزش فلسفه جلد دو گالینگور آموزش فلسفه جلد دو گالینگور
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
مسئله شناخت مسئله شناخت
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۸۹,۰۰۰
۸۰,۱۰۰ تومان
اصول فلسفه و روش رئالیسم (جلد 1) اصول فلسفه و روش رئالیسم (جلد 1)
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری - سید محمدحسین طباطبایی
۹۲,۰۰۰
۸۲,۸۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها