سیاح

سیاح

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۲۰,۰۰۰
%۱۰
۱۹۸,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۴۴۰
وزن:
۲۹۸ گرم
شابک:
9786003306776

معرفی کتاب

کتاب «سیاح» زندگینامه داستانی مدافع وطن و حرم شهید سعید سیاح طاهری است. او از جمله رزمندگانی بود که در دفاع مقدس حضور داشت ولی سودای جهاد و ایثار نگذاشت با وجود جانبازی سنگین از قافله مدافعین حرم عقب بماند و سرانجام مزد یک عمر مجاهدتش را دریافت نمود. او زاده شهر آبادان در سال 1336 است. دوران نوجوانی و جوانی او گره می‌خورد با وقایع انقلاب و حمله عراق به ایران که سبب می‌شود شهید طاهری بسیار زود مرد شود و به دفاع از خاک و ناموسش به پاخیزد. او چندین مرتبه در هشت سال دفاع مقدس مجروح می‌شود و بینایی یک چشم و شنوایی یک گوش را از دست می‌دهد. با پایان جنگ او عرصه جهادش را تغییر می‌دهد و با فعالیت در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش می‌دهد. با حمله داعش به سرزمین‌های اسلامی و تهدید بقاع متبرکه با وجود بازنشستگی و جانبازی سنگین داوطلب حضور در نبرد می‌شود و با مخالفت فرماندهان سرانجام خود را به میدان می‌رساند. او چهار مرتبه به سوریه اعزام می‌شود و سرانجام در منطقه خان طومان مدال سرخ شهادت را به گردن می‌آویزد. این کتاب به قلم خانم شیرین زارع پور به شکل اول شخص زندگی این مجاهد فی سبیل الله و حبیب انقلاب را شرح می‌دهد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

روز پنجم مهر یعنی سالروز شکسته شدن حصر آبادان از یاد خیلی ها رفته بود. مراسمی برای یادبود آن روز برگزار کردیم. این بار هنرمندان خارجی دعوت شدند. سه نفر از برجسته های حوزه رسانه ای و فعال بین‌المللی یکی از آنهایی که دعوت کرده بودیم نماینده مجلس عوام انگلیس بود. مجری‌های برنامه سیمین آزادی و مریم احدی بودند. خانم آزادی دختری نوجوان بود که در خرمشهر درس میخواند. ما از بین همین بچه‌ها برای کارهای اجرا استفاده می‌کردیم. این طوری کار دست خودشان بود با اتوبوس‌های شرکت واحد هماهنگ می‌کردیم بچه ها را مجانی بیاورند و به مدرسه هایشان برگردانند. تمام مدرسه‌های آبادان و جزیره مینو را سال دوم به جشنواره دعوت کردیم سال سوم گفتیم بچه های خرمشهر هم باید باشند. حالا با چهار فیلم «گیلانه» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد «دوئل» به کارگردانی احمدرضا درویش «شب بخیر فرمانده» به کارگردانی خانم شاه حسینی و «در کوچه های عشق» به کارگردانی آقای سینایی به استقبال جشنواره می‌رفتیم. سه تا از این فیلم ها مخصوص همین مناطق بود و بچه ها می توانستند نقش این مناطق را در جنگ ببینند. ولی فیلم گیلانه به این دلیل انتخاب شد که به بچه ها بگوییم جنگ خاص این مناطق نبوده است. دورترین جاها مثل گیلان هم با اینکه مستقیماً زیر گلوله های دشمن نبوده ولی ترکشهایش به آنجا هم رسیده.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مسافر کربلا مسافر کربلا
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
ملا صالح ملا صالح
۱۰ %
رضیه غبیشی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
سلام بر ابراهیم (جلد 2) سلام بر ابراهیم (جلد 2)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دختر شینا دختر شینا
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۲۲۵,۰۰۰
۲۰۲,۵۰۰ تومان
حکایت زمستان حکایت زمستان
۱۰ %
سعید عاکف
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
خاک های نرم کوشک خاک های نرم کوشک
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها