سلحشور

سلحشور

سلحشور

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۰۰,۰۰۰
%۱۰
۹۰,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۲۴
وزن:
۱۱۴ گرم
شابک:
9786226689465

معرفی کتاب

کتابی درباره سازنده سریال یوسف

   آشنایی با زندگی هنرمندان خصوصا هنرمندانی که آثارشان در جهان دیده شده است برای هر خواننده کتاب جذابیت های خاص خودش را دارد، هنرمندی همچون فرج الله سلشحور که سریال های قرآنی را می ساخت مطمئنا در طول زندگی خود موضوعاتی دارد که با خواندن کتاب «سلحشور روایت یک هنرمند جهانی زندگی و خاطرات فرج الله سلحشور» می توان با بخشی از آن آشنا شد .

فرج‌الله سلحشور سال ۱۳۳۱ در قزوین به دنیا آمد. او در سال ۱۳۶۱ با بازی در فیلم سینمایی توبه نصوح وارد سینما شد،در سال ۱۳۷۲، فیلم «ایوب پیامبر» را با نقش آفرینی، نویسندگی و کارگردانی خودش ساخت و رسماً وارد فضای فیلمسازی شد. سلحشور که در سال‌های بعد کوشیده بود داستان‌های قرآنی را به مجموعه‌های تلویزیونی تبدیل کند در سال ۱۳۷۶، مجموعه تلویزیونی «مردان آنجلس» را ساخت و ده سال بعد در سال ۱۳۸۶ مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر» را نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی کرد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: " وقتی مردم بخواهند عبادت بکنند چه کار میکنند، وضو می گیرند. وقتی بخواهند عبادت بکنند، حتماً باید پاک باشند لباسشان پاک باشد، خودشان پاک باشند وضو داشته باشند؛ این رسم عبادت است. این قانون عبادت است و نوشتن متونی مثل اصحاب کهف و یوسف و موسی در حقیقت برای بنده عبادت است. روزی به آیت الله حائری شیرازی گفتم که ما به اینجا رسیده ایم که فیلم هایمان را از قصه های واقعی بسازیم او در جواب گفت میدانی تفاوت قصه های واقعی و غیر واقعی چقدر است؟ گفت به اندازه تفاوت خدا تا بشر! سینمای ما پر از قصه های غیرواقعی است اما ما باید به دنبال قصه های واقعی برویم.

وزیران فرهنگ ،تاجیکستان عراق و لبنان گفتهاند شما به بمب اتمی نیاز ندارید بلکه بمب شما سریال یوسف و آثار فرهنگی شماست."

 

 

 

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فرشته ها هم عاشق می شوند فرشته ها هم عاشق می شوند
۱۰ %
۱۱۲,۰۰۰
۱۰۰,۸۰۰ تومان
بار دیگر شهری که دوست می داشتم بار دیگر شهری که دوست می داشتم
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
اسماعیل اسماعیل
۱۰ %
امیرحسین فردی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
دختران آفتاب دختران آفتاب
۱۰ %
جمعی از نویسندگان
۳۲۵,۰۰۰
۲۹۲,۵۰۰ تومان
خاطرات سفیر خاطرات سفیر
۱۰ %
نیلوفر شادمهری
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
آتش بدون دود (7 جلدی) آتش بدون دود (7 جلدی)
۱۵ %
نادر ابراهیمی
۱,۱۹۰,۰۰۰
۱,۰۱۱,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها