سرنوشت فلسطین

سرنوشت فلسطین

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۲۰,۰۰۰
%۱۰
۱۹۸,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۵۶
وزن:
۴۰۶ گرم
شابک:
9786227808490

معرفی کتاب

کتاب «سرنوشت فلسطین» حاصل تحقیق و پژوهش گروهی از روزنامه نگاران مستقل اهل نیوجرسی است که تلاش کرده‌اند با مرور منابع دست اولی که در مورد مسائل رخ داده در فلسطین نوشته شده‌اند، اثری جامع پیرامون اختلاف میان یهودیان و اعراب بر سر منطقه فلسطین بپردازد و با تبیین چرایی مهاجرت به فلسطین و چگونگی تشکیل دولت جعلی اسرائیل حقیقت را بر مخاطب غربی آشکار سازد. در ابتدا مسئله مهاجرت یهودیان از کشور روسیه به دلیل آزار حکومت تزاری بررسی شده و پس از آن مساله شهرک سازی و تضعیف دولت عثمانی که به بریتانیا و دیگر دول غربی این اجازه را داد تا فلسطین را جدا سازند و سپس به فرقه صهیون برای تاسیس کشور چراغ سبز نشان دهند. پس از اختلاف میان اسرائیل و بریتانیا، مصر و دیگر کشورهای عربی تلاش داشتند بر منطقه مسلط شوند که شکست مفتضحانه‌ای خوردند و از آن پس نیز آمریکا به عنوان بزرگترین حامی اسرائیل معرفی گردید. بخش پایانی کتاب پیرامون آوارگان فلسطینی سخن می‌گوید که در کمپ‌های مستقر در اردن و لبنان در شرایط سختی زندگی می‌کردند. در ادامه حتی میزبان نیز به این اردوگاه‌ها حمله می‌کند و تلاش داشتند تا این مردم مظلوم را دوباره آواره سازند. پایان بخش کتاب تشکیل اولین جنبش‌ها و گروه‌های آزادی بخش فلسطینی است که اولین گام را برای بازپس گیری وطن برداشتند. این کتاب حوادث رخ داده در فلسطین از اواخر دهه نوزده میلادی تا سال 1976 را مرور کامل و دقیقی کرده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

فلسطینی‌های عضو جنبش ملی‌گرای عرب که دیگر چشم از قول و قرارهای ناصر برداشته بودند کاملاً با وی قطع رابطه کردند. جنبش ملی‌گرای عرب، همانند فتح شاخه چریکی ویژه خودش را تشکیل داد و اقدام به عضوگیری از میان دانشجویان و کارگران و آوارگان اردوگاه‌ها کرد. به واسطه انجام مطالعات گروهی در این شاخه‌ها آن تصور مبهمی که در ابتدای شکل گیری جنبش سوسیالیسم در ذهن آن‌ها وجود داشت رفته رفته شفاف‌تر شد و جای خود را به مارکسیسم داد. فعالان جنبش ملی‌گرای عرب، حتی با وجود اینکه در برخی کشورها همچون اردن همراه داشتن کتب مارکسیستی مجازات زندان را در پی داشت آثار مارکس و لنین و هوشی مینه و چگوارا را مطالعه می‌کردند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

تو زودتر بکش (جلد سوم) تو زودتر بکش (جلد سوم)
۱۰ %
رونین برگمن - وحید خضاب
۲۱۰,۰۰۰
۱۸۹,۰۰۰ تومان
تو زودتر بکش (جلد اول) تو زودتر بکش (جلد اول)
۱۰ %
رونین برگمن - وحید خضاب
۲۶۵,۰۰۰
۲۳۸,۵۰۰ تومان
کاپوچینو در رام الله کاپوچینو در رام الله
۱۰ %
سعاد امیری - لیلا حسینی
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
متاستاز اسرائیل متاستاز اسرائیل
۱۰ %
کورش علیانی
۱۵۵,۰۰۰
۱۳۹,۵۰۰ تومان
روایت گمشده روایت گمشده
۱۰ %
حسین جابری‌انصاری - فاروق الشرع
۱۶۵,۰۰۰
۱۴۸,۵۰۰ تومان
فلسطین فلسطین
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای - سعید صلح میرزایی
۲۱۰,۰۰۰
۱۸۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها