سردار سربلند

سردار سربلند

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۹۲
وزن:
۱۴۸ گرم
شابک:
9786003306165

معرفی کتاب

کتاب «سردار سربلند» برش‌هایی از زندگی و فعالیت های جهادی سردار سرافراز سپاه اسلام سیدمحمد حجازی است. او فرزند یکی از تجار مومن اصفهان است که به همراه برادرانش به مبارزه با رژیم طاغوتی نیز پرداخته و به زندان ساواک افتاده است. به دلیل فعالیت‌های انقلابی از دانشگاه اخراج می شود و بعد از انقلاب به عضویت سپاه پاسداران در می آید و بسیار زود به یکی از یاران نزدیک شهید حسن باقری در اطلاعات عملیات تبدیل می گردد. در بسیاری از عملیات های دوران جنگ نقش کلیدی و محوری دارد. پس از جنگ تحصیلات خود را در رشته مدیریت تکمیل می کند و با تاسیس سپاه قدس در کنار سردار سلیمانی قرار می گیرد. در پی سازماندهی و تقویت جبهه حزب الله لبنان چند سالی به همراه همسر در لبنان زندگی می کرد و به نحوی رابط اصلی سپاه و نیروهای مقاومت است. چند ماه پس از شهادت سردار سلیمانی ایشان نیز به خاطر عارضه قلبی به یاران شهیدش می پیوندد. این اثر تلاش کرده با جمع آوری خاطراتی کوتاه و روان گوشه ای از مجاهدت ها و اخلاقیات مخلصانه او را بر خوانندگان نمایان سازد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

به دعوت سردار سلیمانی رفته بودم لبنان. شبی با سردار حجازی به دیدن سید حسن نصر الله رفتیم. برق نگاه و علاقه‌ای که از چشمان سید حسن پیدا بود برایم خیلی شبیه به رفتار رهبر معظم انقلاب آمد. انگار همان محبت و رفاقت و دوستی دو طرفه اینجا هم بود داشتیم می‌گفتیم که ما به آقای حجازی به عنوان فرمانده مدیونیم و ایشان ولی نعمت ما هستند که سید حسن لبخندی زد و گفت: ایشان فرمانده ما هم هستند و خیلی از تقوا و مدیریت ایشان استفاده می‌کنیم. سید حسن می‌خواست صحبت‌ها و تعریف‌هایش را ادامه دهد که سردار حجازی بلند شد برود. گفت:«اگه میخواید راجع به من صحبت کنید من نمونم.» بار اولش نبود که شکسته نفسی می‌کرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

در مکتب مصطفی در مکتب مصطفی
۱۰ %
جمال یزدانی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
یادت باشد یادت باشد
۱۰ %
رسول ملاحسنی
۲۰۰,۰۰۰
۱۸۰,۰۰۰ تومان
تو شهید نمیشوی تو شهید نمیشوی
۱۰ %
احمد رضا بیضایی
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
برای زین اب روایت زندگی شهید مدافع حرم محمد بلباسی برای زین اب روایت زندگی شهید مدافع حرم محمد بلباسی
۱۰ %
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
پسرک فلافل فروش پسرک فلافل فروش
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
این مرد پایان ندارد این مرد پایان ندارد
۱۰ %
سید علی بنی لوحی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها