زندگی من

زندگی من

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۱۰,۰۰۰
%۱۰
۱۸۹,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 1 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
زندگینامه داستانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رحلی
صفحات:
۶۸۰
وزن:
۷۷۲ گرم
شابک:
9786225206663

معرفی کتاب

کتاب «زندگی من» زندگی‌نامه خودنوشت گلدا مایر نخست وزیر پیشین رژیم اشغالگر صهیونیستی است. او از جمله مهم‌ترین چهره‌های سیاسی این دولت جعلی است که در راه حفظ و توسعه این مکتب منحوس از هیچ تلاشی فروگذار نبود. او در ابتدا به مدت یک سال سفیر اسرائیل در روسیه، هفت سال وزیر کار، ده سال وزیر امور خارجه و در نهایت پنج سال نخست وزیر اسرائیل بود. در این دوره طولانی او تجربیات و اتفاقات بسیاری را از سر گذرانده و در این کتاب مروری مفصل از زندگی شخصی و سیاسی خود را با هم تلفیق نموده و به مخاطب ارائه داده است. مطالعه این اثر از آن جهت که خواننده می‌تواند باورها و ارزش های یک یهودی صهیون را از زبان خودش مطالعه کند و آنچه به عنوان نقطه شکست یا موفقیت به آن اذعان کرده‌اند را دریابد مفید و ارزشمند است. او نکات جالب توجه و مهمی پیرامون جنگ با اعراب و سیاست های غاصبانه اسرائیل برای اشغال اراضی فلسطینیان بیان کرده که بر هر کس که می‌خواهد در مورد این کشور بداند و نقاط ضعفش را دریابد اهمیت دارد. همانطور که توصیه بسیاری از بزرگان است تا هنگامی که دشمن خود را به شکل کامل نشناسی نخواهی فهمید که از کجا می‌توانی به او ضربه بزنی.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در سال ۱۹۵۲م که تب و تاب مهاجرت‌ها فروکش کرد و روزانه به دست کم هزار نفر تقلیل یافت ما مهاجران جدیدی را که وارد کشور می شدند، از معابر به محله‌های عادی نواحی کمتر توسعه یافته و روستاهای مرزی در سرتاسر اسرائیل هدایت کردیم و بر فلاحت و کشاورزی بیشتر از کارهای عمومی متمرکز شدیم. ما به هر خانواده مهاجر یهودی، علاوه بر آموزش شیوه‌های کشاورزی، یک خانه کوچک، یک قطعه زمین و تعدادی دام هم می‌دادیم. ما در این موضوع هم اشتباهاتی داشتیم در روستاهایی با هفتاد و دو ملت مردم به سختی می‌توانستند با هم سازگار شوند و تلاش ما برای تبدیل کردن دیگ زود پز به دیگ ذوب فلزات شاید خیلی زود و ناشیانه بود. ما روستاهایی را بنا کردیم که ساکنان آن همانند خدمۀ راه سازی ما نه تنها یکدست نبودند بلکه اشتراکات چندانی هم با هم نداشتند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

متاستاز اسرائیل متاستاز اسرائیل
۱۰ %
کورش علیانی
۱۶۵,۰۰۰
۱۴۸,۵۰۰ تومان
چشم هایم در اورشلیم چشم هایم در اورشلیم
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
ده غلط مشهور درباره اسرائیل ده غلط مشهور درباره اسرائیل
۱۰ %
وحید خضاب - ایلان پایه
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
فلسطین فلسطین
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای - سعید صلح میرزایی
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
تو زودتر بکش (جلد اول) تو زودتر بکش (جلد اول)
۱۰ %
رونین برگمن - وحید خضاب
۲۶۵,۰۰۰
۲۳۸,۵۰۰ تومان
لبه پرتگاه لبه پرتگاه
۱۰ %
بثینه شعبان - رامین حسین‌آبادیان
۹۹,۰۰۰
۸۹,۱۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها