زندگی خود را دوباره بیافرینید
۰
۰
نام اثر :

زندگی خود را دوباره بیافرینید

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
مشاوره
وزن :
۴۱۶ گرم
تعداد صفحه :
۴۸۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

بسیاری از افراد در دوران کودکی و جوانی با بحران های روحی و احساسی بسیار دشواری مواجه می‌شوند که تاثیرات بسیار عمیقی بر زندگی و سرنوشت آن‌ها می‌گذارد. شناخت این مشکلات، ریشه یابی ناراحتی‌های روحی و ارتباط دهی میان مشکلات کنونی و تروماهای رخ داده در گذشته مساله بسیار مهمی است که حل و درمان آن‌ها تاثیر بسیاری بر کیفیت زندگی می‌اندازد.

جفری یانگ و جنت کلوسکو دو روانشناس رفتاردرمانی شناختی هستند که در کتاب «زندگی خود را دوباره بیافرینید» به مخاطب خود می‌آموزند که تا علائم و نشانه تله‌های زندگی را بشناسند. تله‌ها مشکلات آسیب‌زایی هستند که از کودکی به همراه فرد هستند و در روند زندگی فرد در بزرگسالی تاثیرگذار هستند. پس از شناخت این تله‌ها و تطبیق آن‌ها با مشکلات شخصی آن‌ها به شما نشان می‌دهند که ریشه این تله به چه مسائلی بر می‌گردد و مصادیقی از مشکلات ناشی از تله را بیان می‌کنند و  در نهایت به شکل گام به گام به مخاطب نشان می دهند که چگونه هر کدام از این تروماهای احساسی را درمان یا التیام بخشند. با مطالعه این کتاب و تمرین تکنیک های آن شما می‌توانید رفتارهای منفی را از زندگی خود حذف نمایید و رضایت را به زندگی خود بازگردانید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

طرح‌واره‌ها عقاید عمیقاً ریشه داری درباره ی خودمان و دنیا هستند که در سال‌های اول زندگی فرا گرفته شده‌اند. این طرح‌واره‌ها مبنای درک ما از خودمان هستند. دست برداشتن از باورمان به یک طرح‌واره به معنای صرف نظر کردن از اطمینان خاطری است که از دانستن کیستی خود و چیستی دنیا حاصل کرده‌ایم؛ بنابراین به آن می‌چسبیم حتی زمانی که به ما آسیب می‌زند. این باورهای سال‌های ابتدایی زندگی به ما حس پیش بینی کردن و اطمینان خاطر می‌دهند؛ حسی که برایمان خوشایند و آشناست به طور غریبی به ما احساس در خانه بودن می‌دهند. به این دلیل روانشناسان شناختی بر این باورند که طرح‌واره‌ها یا تله‌های زندگی به سختی قابل تغییرند.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده