رو به پایان

رو به پایان

4.2

بیانات حضرت آیت‌‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظلّه‌العالی) درباره‌ی صهیونیسم

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۲۰,۰۰۰
%۲۰
۱۷۶,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۵۶۸
وزن:
۵۰۴ گرم
شابک:
9786225503342

معرفی کتاب

امام خمینی (ره) همواره از فلسطین دفاع و حمایت می‌کردند. از دهه‌ها پیش از پیروزی انقلاب ایشان به خون‌خواهی ملّت مظلوم فلسطین برخاستند و علیه ظلم رژیم صهیونیستی قیام کردند. پس از وفات امام نیز رهبر معظم انقلاب راه امام را با قدرت پیش گرفتند و در تمام این سال‌ها، مخالفت خود با این دولت جعلی را در عرصه‌های مختلف ایدئولوژیک و عملی، به اشکال مختلف سیاسی و اقتصادی و نظامی اعلام نموده‌اند. بیانات ایشان در طول این چند دهه شامل مطالب ارزشمند و کمیابی در رابطه با اسرائیل است؛ و این صرفاً به جنایات این رژیم در طول یک قرن اخیر برنمی‌گردد، بلکه به ریشه‌های تاریخی، انگیزه‌های سیاسی و علل اقتصادی این هجوم بی‌سابقه می‌پردازد.

کتاب «رو به پایان» با اشاره به فرمایش ایشان در سخرانی مشهوری که اسرائیل را درحال نابودی دانستند، جامع‌ترین و کامل‌ترین گردآوری از سخنان رهبر انقلاب در این باره را تدوین کرده است. «حجت الاسلام والمسلمین سیّد مجید حسینی و غلامحسین حقّانی» پژوهشگرانی هستند که این کتاب را، با استناد به اسنادی که بعضاً بیش از نیم قرن قدمت دارند، با تجمیع تمام سخنرانی‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از سال ۱۳۴۸ تا ۱۳۹۰ و با استفاده از تمام بیانات ثبت‌شده ایشان در پهنه اینترنت تألیف کرده‌اند. این کتاب در پنج بخش اصلی تقسیم شده که هر بخش شامل چند فصل می‌شود؛ هرکدام از این فصول به شکل ویژه بر ابعاد مختلف مسئله اسرائیل تمرکز می‌کند. بخش اول «صهیونیسم؛ شجره خبیثه» نقش و سلطه صهیونیسم در جهان امروز را تعریف می‌کند، بخش دوم «غده سرطانی» به انگیزه‌های دولت آمریکا برای تشکیل این دولت جعلی و تاریخچه جنایت‌هایش می‌پردازد، و بخش سوم «توطئه فراموشی» درباره مسئولیت دولت‌های اسلامی در مقابله علیه اسرائیل است. بخش‌ چهارم این کتاب «جراحی غده سرطانی» شروع بیداری اسلامی، وحدت کشورهای منطقه و تلاش برای نابودی این دولت را روایت می‌کند. در نهایت بخش «تقابل ایدئولوژیک» به افشای حامیان اسرائیل، الهام‌بخشی انقلاب اسلامی در دنیا و اهمیت روز جهانی قدس می‌پردازد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«یک روز صهیونیست‌های غاصب با پشتیبانی قدرت استعمارگر آن روز دنیا -یعنی انگلیسی‌ها- آمدند در قلب کشورهای اسلامی و در نقطه حساس فلسطین، گوشه‌ای را گرفتند؛ بعد هم ادعای تشکیل دولت کردند و صاحب‌خانه‌ها را بیرون راندند. بعد از آن، دائماً به این طرف و آن طرف حمله و تجاوز کردند و زمین‌ها را توسعه دادند تا تمام سرزمین فلسطین و بخشی از اردن و لبنان و سوریه را تصرف کردند. امروز، تصرف غاصبانه آن‌ها مخصوص فلسطین نیست. اگر بتوانند باز هم این تجاوز و توسعه‌طلبی را ادامه خواهند داد. امروز، شرایط دنیا برایشان آماده نیست؛ صبر می‌کنند، آن وقتی که احساس کردند شرایط اطرافشان آماده است و می‌توانند، آن وقت باز هم تجاوز را ادامه خواهند داد. آن‌ها به این چیزهایی که امروز در اختیارشان است، قانع نیستند. آن‌ها معتقدند که از آن طرف تا مدینه و از این طرف تا فرات، متعلق به آن‌ها است! آن‌ها کشور عظیمی که منابع آبی کافی در اختیار داشته باشد می‌خواهند. آن‌ها در صددند بر تمام کشورهای اطراف خود و بر تمام منطقه خاورمیانه، سلطه اقتصادی و سیاسی و نظامی و اجتماعی داشته باشند. آن‌ها به آنچه که امروز دارند، قانع نیستند. کسانی که خیال می‌کنند اگر به زور و فشار آمریکا با صهیونیست‌های متجاوز پشت میز مذاکره نشستند، خود را از درگیری با این متجاوز و غاصب راحت خواهند کرد، اشتباه می‌کنند. آن رژیم غاصب نمی‌گذارد آن‌ها راحت بمانند. اگر هم می‌گذاشت، حق نداشتند به خاطر فشار اسرائیل، با مذاکره و امضای خود، از سرزمین متعلق به مسلمین و ملت فلسطین بگذرند.

خطبه‌های نماز عید فطر ۱/۱۲/۱۳۷۴»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فلسطین فلسطین
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای - سعید صلح میرزایی
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
جایی که خیابان ها نام داشت جایی که خیابان ها نام داشت
۱۰ %
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
چشم هایم در اورشلیم چشم هایم در اورشلیم
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
تو زودتر بکش (جلد اول) تو زودتر بکش (جلد اول)
۱۰ %
رونین برگمن - وحید خضاب
۲۶۵,۰۰۰
۲۳۸,۵۰۰ تومان
سفیر قدس سفیر قدس
۱۰ %
جمعی از نویسندگان
۱۷۰,۰۰۰
۱۵۳,۰۰۰ تومان
لبه پرتگاه لبه پرتگاه
۱۰ %
بثینه شعبان - رامین حسین‌آبادیان
۹۹,۰۰۰
۸۹,۱۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها