روشنفکری (ره‌نامه:جلد۱۹)

روشنفکری (ره‌نامه:جلد۱۹)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۷۰,۰۰۰
%۱۰
۶۳,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
جوانان
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۴۴
وزن:
۹۸ گرم
شابک:
9786227491906

معرفی کتاب

روشنفکری، عبارت است از آن حرکتی، شغلی، کار و وضعی که با فعالیت فکر سر و کار دارد. روشنفکر کسی است که بیشتر با مغز خودش کار می‌کند تا با بازویش با اعصاب خودش کار میکند تا با عضلاتش، این روشنفکر است. لذا طبقات روشنفکری که سپس در فصل‌های بعدی کتابش ذکر می‌کند از شاعر و نویسنده و متفکر و امثال اینها شروع می‌کند تا به استاد دانشگاه و دانشجو و دبیر و معلم و روزنامه نگار که آخرین آنها روزنامه نگار و خبرنگار است می‌رسد. مردمانی از لحاظ هوش و درک از سطح متوسط مردم بالاتر و از لحاظ مطالعات متوجّه به فرهنگ و اندیشه‌ی نوینی که از آن سوی مرزها برای ما به ارمغان می‌آمد؛ اینها روشنفکرها بودند. قوام روشنفکری به نگاه باز است. علت اینکه عصر روشنگری مصطلح یعنی قرن ۱۹ اروپا را به عنوان عصر روشنفکری می‌گویند و اصطلاح روشنفکر و انتلکتوئل و این حرفها از آنجا به وجود آمده این است که در آن قرن که خودش دارای دوره‌های متعددی است نگاه صاحبان فکر از چهارچوب‌های محدود و گرفته خارج شد و توانستند آفاق جدیدی را باز کنند. نکته ی این است؛ آفاق و گستره‌های جدید را در زمینه‌هایی که مربوط به نگاه روشنفکر است بجوید و به جامعه ارائه کند. نوزدهمین جلد از مجموعه ره‌نامه مشتمل بر بیانات مقام معظم رهبری پیرامون بحث «روشنفکری» است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

هیچ ملتی بدون دارا بودن یک فکر و یک ایدئولوژی و یک مکتب نمی‌تواند تمدن سازی کند. همین‌هایی که امروز شما ملاحظه می‌کنید در دنیا تمدن مادی را به وجود آورده‌اند اینها با ایدئولوژی وارد شدند؛ صریح هم گفتند؛ گفتند ما کمونیستیم گفتند ما کاپیتالیستیم گفتند ما به اقتصاد سرمایه داری اعتقاد داریم؛ مطرح کردند به آن اعتقاد ورزیدند، دنبالش کار کردند؛ البته زحماتی هم متحمل شدند هزینه‌ای هم بر دوش آن‌ها گذاشته شد. بدون داشتن یک مکتب بدون داشتن یک فکر و یک ایمان و بدون تلاش برای آن و پرداختن هزینه‌های آن تمدن سازی امکان ندارد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

نبوت (ره‌نامه: جلد۶) نبوت (ره‌نامه: جلد۶)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
فلسطین (ره‌نامه: جلد۳۸) فلسطین (ره‌نامه: جلد۳۸)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
سلامت و ورزش (ره‌نامه:جلد۲۹) سلامت و ورزش (ره‌نامه:جلد۲۹)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
هنر (ره‌نامه: جلد۳۱) هنر (ره‌نامه: جلد۳۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
رسانه و فضای مجازی (ره‌نامه: جلد۳۰) رسانه و فضای مجازی (ره‌نامه: جلد۳۰)
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
اسلام ناب و اسلام آمریکایی (ره‌نامه: جلد۲۲) اسلام ناب و اسلام آمریکایی (ره‌نامه: جلد۲۲)
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها