ذهنیت موسس

ذهنیت موسس

4.2

چگونه شرکتتان را مثل روز اول اداره کنید

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۶۴,۰۰۰
%۱۰
۱۴۷,۶۰۰
تومان
موجودی:
فقط 1 جلد
رده سنی:
کارآفرینان
قالب:
مشاوره
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۶۴
وزن:
۲۴۸ گرم
شابک:
9786007677803

معرفی کتاب

کتاب «ذهنیت موسس» نوشته کریس زوک و جیمز آلن دو متفکر و استراتژیست مباحث مدیریت و اقتصاد است. این دو در این کتاب تلاش کرده‌اند به کمک مدیران و موسسانی بروند که شرکتشان با مشکلات اساسی دست و پنجه نرم می‌کنند و نمی‌توانند راه‌حلی مشخص برایش بیابند. براساس تحقیقات پژوهشگران از هر ده شرکت تنها یک شرکت در بازه طولانی مدت به شکل سودده باقی می‌ماند و باقی شرکت‌ها برخلاف رشد سریع و چشمگیری که در سال‌های ابتدایی دارند نمی‌توانند این روند را ادامه دهند و در ابتدا دچار رخوت و کندی عملکرد و پس از آن با چالش‌های پیچیده‌تری مواجه می‌شوند که توسعه شرکت را به بن‌بست می‌کشاد. اگر در این مراحل برای برون رفت از بحران فکری نشود مرحله حتمی و ترسناک سقوط آزاد شروع می‌شود و شرکت خاکسترنشین خواهد شد. نویسندگان تلاش نموده‌اند در ابتدا عواملی که باعث می‌شود شرکت‌ها بازدهی پرسود ابتدایی را از دست بدهند بررسی کنند و سپس تبیین کنند اگر این مشکلات با راه‌حل‌های پیشنهادی برطرف نشود شرکت شما ممکن است با چه بحران‌های بزرگتری روبرو شود. این دو معتقد هستند این مشکلات بدون راهکار نیستند و اگر ذهنیت موسس بر مدیران شرکت حاکم باشد می‌توانند از خطرات قابل پیش بینی جلوگیری کنند و روند صعودی را حفظ نمایند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

شرکت تثبیت شده‌ای که دچار از نفس افتادگی شده پیش از انجام دادن هر کار دیگری باید ابتدا پورتفولیواش را ساده سازی کند، منابع را آزاد کند و پروژه‌های غیر اصلی را مختومه کند وقتی ما ده عملیات موفق نجات و زایش دوباره را که مراجعانمان با کمک ما انجام داده بودند بررسی کردیم دریافتیم که همه آن‌ها شامل کاهش هزینه عملیات به میزان حداقل ۸ درصد و گاهی بیش از ۲۵ درصد می‌شدند. این نوع کاهش چشمگیر پیچیدگی صرفاً موجب بهبود اوضاع مالی و تسهیل عملیات نمی‌شود، بلکه علاوه بر آن منابعی را آزاد می‌کند که تأمین مالی تحول حقیقی و کسب قابلیت‌های باز تعریف کسب و کار را ممکن می‌سازند و این دو باعث می‌شوند که شرکت تثبیت شده جهت مواجهه با رقبای شورشی جدید آماده شود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

رهبران آخر غذا می خورند رهبران آخر غذا می خورند
۱۰ %
۲۴۸,۰۰۰
۲۲۳,۲۰۰ تومان
رهیافت های اقتصادی اسلام رهیافت های اقتصادی اسلام
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
مدیریت، فراسوی اعداد - هوش کسب و کار 3 مدیریت، فراسوی اعداد - هوش کسب و کار 3
۱۰ %
سید شمس الدین میرابوطالبی
۴۴,۰۰۰
۳۹,۶۰۰ تومان
طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک
۱۰ %
۲۱۵,۰۰۰
۱۹۳,۵۰۰ تومان
اقتصاد ما  شهید صدر اقتصاد ما  شهید صدر
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
منهای فقر- استاد حکیمی منهای فقر- استاد حکیمی
۱۰ %
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها