دو دستی

دو دستی

4.2

نوشته‌ها و عکس‌های سفر به ژاپن

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۸۰,۰۰۰
%۱۰
۲۵۲,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
سفرنامه
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
وزیری
صفحات:
۲۴۰
وزن:
۲۵۰ گرم
شابک:
9786227585261

معرفی کتاب

کتاب «دو دستی» سفرنامه خودنوشت منصور ضابطیان از سفر به کشور ژاپن است. او عنوان این کتاب را به خاطر احترام و ادبی که همواره در رفتار این ملت محسوس است انتخاب نموده است. سلام، تشکر، عذرخواهی و تعارف در فرهنگ این کشور همیشه با همراهی دو دست انجام می‌گیرد و به اذعان نویسنده این شاید بارزترین نمود رفتاری از مردم ژاپن است. ضابطیان که همواره در سیر و سفر است در پاییز 1402 سفری یک ماهه به این جزیره جذاب و شگفت انگیز داشته و تجربیات مختلفی را از سر گذرانده که در این کتاب با مخاطبان همشیگی‌اش به اشتراک گذاشته است. ژاپن به عنوان کشوری که یک فاجعه اتمی را از سر گذرانده، با تلاش و پشتکار در عرصه علم و تکنولوژی به موفقیت‌های چشمگیر رسیده، نوجوانان جهان را معتاد به مانگا و انیمه نموده و همچنان بر سنت‌های اصیل سرزمینش چنگ زده شناخته می‌شود. نویسنده نیز با این سفر تلاش نموده تا تمام این موضوعات را از نزدیک مشاهده نماید و صحت و سقم هرکدام را دقیق‌تر بررسی کند. این کتاب به شما فرصت می‌دهد تا از هتل‌های منحصربه‌فرد، معابد باستانی و رستوران‌های عجیب و غریب ژاپن دیدن کنید و این مردم چشم بادامی را بهتر بشناسید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اوج ابراز عشق یک زن ژاپنی به همسرش این است که برایش غذا درست کند و «بنتو» ظرف غذایش را پر از چیزهای خوشمزه کند. اینجاست که همکاران آن مرد می‌فهمند زن همکارشان هنوز گوشه چشمی به او دارد. مردهای متأهل سعی می‌کنند سرشان را بیرون از خانه گرم کنند و زن هم که می‌داند نقش همسری‌اش تقریباً تمام شده معمولاً با این مسئله مشکلی ندارد. جالب اینجاست که اگر مردی برای رابطه جنسی با زن دیگری پول پرداخت کند از نظر زنان ژاپنی خیانت محسوب نمی‌شود. خیانت زمانی ست که همسرشان وارد یک رابطه عاطفی با زن دیگری شود. بسیاری از مردان متأهل ژاپنی دوست دختر دارند، ولی در عین حال سراغ «هاستس»ها می‌روند. هاستس‌ها دختران و زنانی هستند که در بسیاری از محله‌ها تابلو به دست کنار خیابان می‌ایستند و مردان پولی به آن‌ها می‌دهند و با آن‌ها به بار یا رستوران می‌روند. وظیفه هاستس‌ها این است که از مرد تعریف کنند و بگویند که او چقدر زیبا خوش تیپ و خوش مشرب است و چقدر دارد به آن‌ها خوش می‌گذرد. یک ارتباط کاملاً دروغین که هر دو طرف نسبت به دروغ بودن آن آگاهی دارند اما هر دو از آن لذت می‌برند. مرد از تعریف‌هایی که می‌شنود و زن از غذا، نوشیدنی و پولی که در مقابل این دروغ ها می‌گیرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

به من گفتند تنها بیا به من گفتند تنها بیا
۱۰ %
۲۷۰,۰۰۰
۲۴۳,۰۰۰ تومان
تولد در توکیو تولد در توکیو
۱۰ %
حامد علی بیگی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
داستان سیستان داستان سیستان
۱۰ %
رضا امیرخانی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
نیم دانگ پیونگ یانگ نیم دانگ پیونگ یانگ
۱۰ %
۲۲۵,۰۰۰
۲۰۲,۵۰۰ تومان
976 روز در پس کوچه های اروپا 976 روز در پس کوچه های اروپا
۱۰ %
۸۴,۰۰۰
۷۵,۶۰۰ تومان
از کشمیر تا کاراکاس از کشمیر تا کاراکاس
۱۰ %
سرباز روح الله رضوی
۹۸,۰۰۰
۸۸,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها