ده سال با حافظ اسد
۰
۰
نام اثر :

ده سال با حافظ اسد

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
خاطرات
وزن :
۴۶۸ گرم
تعداد صفحه :
۴۰۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۲۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۰۸,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

کتاب «ده سال با حافظ اسد» به قلم دکتر بثینه شعبان و ترجمه رامین حسین آبادیان،نخستین کتابی است که بر اساس اسناد و منابع آرشیوی وزارت خارجه و کاخ ریاست جمهوری سوریه به موضوع نبرد عربی-اسرائیلی و فرایند مذاکرات صلح خاورمیانه در فاصله سال‌های ۲۰۰۰-۱۹۹۰ میلادی پرداخته است.

خانم دکتر بشینه شعبان، استاد ادبیات دانشگاه دمشق که به عنوان مترجم رئیس جمهور وقت سوریه در بسیاری از جلسات حافظ اسد با مقامات خارجی به ویژه آمریکایی‌ها حضور داشته و همواره عضوی از هیئت مذاکره کننده سوری در مناقشات عربی - اسرائیلی بوده، علاوه بر استناد به منابع وزارت امور خارجه و کاخ ریاست جمهوری این کشور، به بیان خاطرات خود از جلسات حافظ اسد با مقامات آمریکایی و سایر کشورها، و نیز مذاکرات هیئت‌های مذاکره کننده سوریه و اسرائیل در خلال حل و فصل مناقشات منطقه‌ای و فرایند مذاکرات صلح پرداخته است. او در این کتاب به بیان برخی گفت و گوها و اظهار نظرها در جریان مذاکرات در پشت درهای بسته حافظ اسد با رئیس جمهور و وزرای خارجه آمریکا و مقامات دیگر کشورها می پردازد که شاید کسی تا به حال آنها را نشنیده باشد.

نویسنده همچنین با ارائه تصویری از فضای جلسات هیئت‌های مذاکره کننده سوری و اسرائیلی به بیان دیدگاه‌ها و نحوه رفتار این دو هیئت در جریان مذاکرات فرایند صلح می پردازد که نشان دهنده تصویر واقعی از نیات تجاوزکارانه مقامات صهیونیستی است. خانم دکتر بثینه شعبان که خود استاد ادبیات در دانشگاه دمشق است در بیشتر بخش‌های کتاب از اسناد و منابع مختلفی استفاده کرده است. که شامل توافقنامه ها،صورت جلسات رسمی و نامه های رد و بدل شده میان شخصیت‌های سوری با مقامات دیگر کشورها می‌شود.در کنار پایبندی به اسناد، نویسنده تحقیقات گسترده ای پیرامون حوادث و رویدادهای آن دوره در عرصه فرایند مذاکرات صلح خاورمیانه انجام داده است و در بخش‌هایی از کتاب به تصحیح روایت‌های غیر سوری از فرایند این مذاکرات می‌پردازد و در برخی موارد آنها را رد می‌کند

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده