دشمن شدید  دفتر اول
۵
۰
نام اثر :

دشمن شدید دفتر اول

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
تحقیق
وزن :
۳۷۰ گرم
تعداد صفحه :
۳۲۶ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

شاید بتوان گفت دوران مبارزه حق و باطل، تاریخی به بلندای آفرینش انسان توسط خداوند دارد؛ اما از اساسی ترین ستیزه جویی‌ها، جریان‌شناسی انحراف با محوریت یهود است.

مجموعه دو جلدی «دشمن شدید» که توسط حجت الاسلام و المسلمین استاد مهدی طائب تحقیق، جمع‌آوری و تحلیل شده‌است، با تمرکز بر نبرد میان اسلام و یهود، تقابل همیشگی حق و باطل را در برهه‌های سرنوشت‌سازی دنبال می‌کند که پس از عروج رسول‌الله برای جوامع اسلامی رخ داده‌است.

جلد اول از این مجموعه، در ابتدا به معرفی پیامبران پیش‌از بنی‌اسرائیل می‌پردازد و به همین ترتیب پس از معرفی انبیاء اولوالعزم، سرگذشت آنان را بررسی می‌کند تا به زمان پیامبر برسد.

در بخشی از این اثر که توسط انتشارات شهید کاظمی به کتاب‌رسان آمده‌است، می‌خوانیم:

((گرچه برخی تعریف اصطلاحی تاریخ را علم به حوادث گذشته بشری دانسته‌اند اما واقعیت این است که این نگاه به تاریخ، نمی‌تواند در حال و آینده جوامع، مفید و مؤثر باشد. در حقیقت، تاریخ، علم به وقایع درس‌آموز و عبرت‌انگیز گذشته و قوانین و سنن الهی حاکم بر آن وقایع است تا از آن وقایع و عوامل، درس و عبرت گرفته شود و وضعیت موجود و آینده در جهت مطلوب تغییر یابد. این نوع نگاه به تاریخ، بصیرت‌افزا و راه گشای افراد و جوامع بشری است؛ به طوری که هیچ‌گاه، کهنه نمی‌شود و در گذشته، باقی نمی‌ماند. در این رویکرد، گذشته چراغ راه آینده قرار می‌گیرد.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده