دسته یک

دسته یک

4.2

باز روایی خاطرات شب عملیات

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۴۵,۰۰۰
%۱۰
۳۱۰,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
وزیری
صفحات:
۸۳۲
وزن:
۱۲۷۴ گرم
شابک:
9789645063311

معرفی کتاب

کتاب «دسته یک» به قلم اصغر کاظمی بازروایی خاطرات شب عملیات والفجر8 است. نویسنده که خود یکی از رزمندگان دفاع مقدس بوده در طی جنگ با یکی از دسته‌های گردان حمزه از لشکر 27 محمد رسول الله (ص) بیشتر دمخور بوده است. دسته‌ای که به کودکستان گلستانی مشهور بود و اکثریت اعضای آن را نوجوانان 16 تا 19 ساله تشکیل می‌دادند. تعداد بسیار زیادی از بسیجیان این دسته به مقام شهادت رسیدند. با پایان جنگ تحمیلی اصغر کاظمی بلافاصله دست به کار گردآوری خاطرات رزمندگان باقیمانده از این دسته می‌شود. او مدت زمان فراوانی را به مصاحبه با خانواده شهدا و گردآوری دستنوشته‌ها و اطلاعات عملیاتی اختصاص می‌دهد. این کتاب با محوریت عملیات والفجر8 و رزم این دسته در جاده فاو-ام القصر نگاشته شده و به شاهکار عملیاتی این گردان می‌پردازد. در این کتاب به شکل مجزا روایت هر کدام از رزمندگان بازمانده از آن شب مهم ثبت شده و پس از آن مدارک و اطلاعاتی پیرامون هر شهید ارائه شده است. زینت بخش هر فصل دستنوشته‌ها و وصیت‌نامه‌ شهدایی است که در ماه‌های قبل از عملیات در کنار آماده سازی جسمی برای حضور در عملیات به خودسازی نیز مشغول بودند و بسیاری از آن‌ها توانستند مزد جهاد فی سبیل الله خود را بگیرند و از زمین به افلاک پرواز کنند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

خون تازه بخار بلند می‌شد. تا به ذهنم رسید که چفیه‌ام را از دور گردنم باز کنم و به پایم ببندم دیدم دست و بازویم نا و توان ندارد. هر کاری کردم دستم را به گردنم برسانم نشد که نشد؛ مثل نوزادی که توان پراندن پشه‌ای هم ندارد؛ یا افلیجی که هیچ حرکتی نمی‌تواند بکند. چشمانم هم تار شد. اطراف را محو و تیره می‌دیدم سایه‌هایی در برابر دیدگانم این سو و آن سو می‌رفتند. نمی‌دانم کی چه اتفاقی افتاد ولی ناگاه دیدم شهیدی کنارم افتاده شاید قبل از من زخمی و شهید شده بود؛ شاید هم همان دم شهید شد و کنارم افتاد. کم کم خواب بر چشمانم چیره می‌شد خواستم فریاد بزنم؛ اما فقط زمزمه‌ای گنگ از حنجره‌ام برخاست به خود گفتم ،فیاض شهید شده‌ای انگار. ذهنم اما آشفته بود و به هزار راه می‌رفت یک راهش هم درست نبود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

کوچه نقاش ها کوچه نقاش ها
۱۰ %
راحله صبوری
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
گلستان یازدهم گلستان یازدهم
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
ملا صالح ملا صالح
۱۰ %
رضیه غبیشی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
هنر اهل بیت هنر اهل بیت
۱۰ %
سید حسن منتظرین
۲۷۰,۰۰۰
۲۴۳,۰۰۰ تومان
حاج قاسم حاج قاسم
۱۰ %
علی اکبر مزدآبادی
۶۶,۰۰۰
۵۹,۴۰۰ تومان
طیب طیب
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها