خیمه خادمی

خیمه خادمی

4.2

آداب تشکیلاتی اقامه مجالس اهل بیت

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۵۰,۰۰۰
%۱۰
۱۳۵,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۶۰
وزن:
۲۳۴ گرم
شابک:
9786004415538

معرفی کتاب

(بیت) به محلی گفته می‌شود برای بیتوته کردن اما (خیمه) منزلی برای اقامه وتدارک به پا خواستن است . خیمه های خادمی اباعبدالله الحسین علیه السلام محلی برای تدارک اقامه کردن معرف شناسی خدا و اهل بیت خداست. هم باید شناخت و هم باید شناساند. خیمه های خادمی، محلی برای بپا کردن و نگه داشتن علم‌ها و پرچم‌هایی است که سالکان راه الی الله مسیر گم نکنند.در این جهت، حقیقت خادمی، حقیقت عبودیت است و خادم معصوم علیهم السلام جایگاه خاص و ارتباط نزدیک‌تری با ایشان دارد. این جایگاه خاص تکالیفی بر دوش خادم قرار می‌دهد تا وظیفه خود را بشناسد و درست عمل کند و در یک کلام آداب خادمی بیاموزد.

یکی از این وظایف، احیای امر ارتباط با دیگر مؤمنین است. خادم این خیمه موظف است با ارتباط گیری و جمع کردن جمیع مؤمنین زیر خیمه امام حسین علیه السلام راه اتحاد و شناخت دسته جمعی را فراهم آورد. خادم این خیمه نقش محوری در این امر دارد.

کتاب «خیمه خادمی» از آداب تشکیلاتی اقامه مجالس اهل بیت علیهم السلام می‌گوید. در میان مسیر همراهی با این کتاب، با خیمه هیئت آشنا می‌شویم و کاروان هیئت ها را راه می‌اندازیم. هویت هیئت را در خیمه چهارم می‌آموزیم و دعوت به هیئت و تشکیلات هیئت را همچنین. آداب و چالش های هیئت از دیگر مباحث این کتاب ارزشمند به قلم محمدرضا عابدینی است. در انتها هدف اصلی تشکیل خیمه را بیان می‌دارد، ظهور.

در برشی از کتاب می‌خوانیم :

پس از بهترین بسترهای موجود برای زمینه سازی ،ظهور هیئت ها و مجالس اهل بیت هستند بنابراین باید یکی از رسالتهای اصلی هیئت ها چه در نام گذاری ها و شعارها چه در برنامه ها و محتواها و چه در قالب ها و شکلها زمینه سازی برای ظهور باشد لازم است که این نگاه در همه کارهای هیئت وجود داشته باشد و بدون نام بردن به عنوان یک روح کلی در همه کارها جریان یافته باشد که همان احیای امر اهل بیت است و احیای امر ایشان اتصال عاشورا به ظهور و بلکه مبعث و غدیر و فاطمیه و عاشورا و انقلاب اسلامی به ظهور است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟ چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟
۱۰ %
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
نگاهی به رابطه عبد و مولا نگاهی به رابطه عبد و مولا
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
رحمت واسعه رحمت واسعه
۱۰ %
آیت الله بهجت
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
توجیه المسائل کربلا توجیه المسائل کربلا
۲۵ %
سید علی اصغر علوی
۹۵,۰۰۰
۷۱,۲۵۰ تومان
رهنمای طریق رهنمای طریق
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
آینه تمام نما (آیت الله حائری شیرازی) آینه تمام نما (آیت الله حائری شیرازی)
۱۰ %
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها