خون شریکی

خون شریکی

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۶۰,۰۰۰
%۱۰
۵۴,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۱۲
وزن:
۲۴۸ گرم
شابک:
9786227629439

معرفی کتاب

کتاب «خون شریکی» گزیده‌ای از یادداشت‌های مرحوم محمدسرور رجایی برای روزنامه شهرآراء مشهد است. او نویسنده‌ای افغان بود که در سال‌های کودکی پس از اشغال افغانستان توسط شوروی به ایران مهاجرت کرده بود و در این آب و خاک رشد یافته بود. دلدادگی او به دو کشور ایران و افغانستان که در حقیقت سرزمین واحدی هستند باعث شد تا تلاشش بر حذف این مرزهای اعتباری باشد و با قلم و فکرش به آن عهد اخوت پیشین اشارت دهد. در همین راستا یادداشت‌های او نیز با محوریت مشترک دو ملت و با تاکید بر جانبازی‌هایی است که در طول تاریخ برای یکدیگر داشته‌اند و تبادلات فرهنگی که در طی این سال‌ها داشته‌اند. سبک فعالیت فرهنگی و ژورنالیستی ایشان در طول زندگی نیز بر همین منوال بوده است و در سوژه‌های مستندنگاری که مکتوب ساخته‌اند تلاش کرده‌اند به شهدای افغانی که در هشت سال دفاع مقدس دوشادوش مردم ایران جنگیده‌اند یا به شهید ایرانی که در برابر شوروی به یاری برادران افغانش شتافته بپردازد. او دلداده انقلاب اسلامی بود و یقین داشت این میراث مبارک سبب وحدت امت‌های اسلامی می‌گردد به همین خاطر وقت و هنر خود را وقف ترویج و توسعه این تفکر حق نموده بود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

مردم مسلمان فلسطین در جهت احیای هویت دینی و ملی خود در نبردی نابرابر اما شجاعانه و امیدوارانه با غاصبان سرزمینشان مشغول اند. در چنین وضعی متأسفانه حاکمان برخی کشورهای عربی ستم‌هایی را که مردم مظلوم فلسطین می‌بینند درک نمی‌کنند ولی مردم مسلمان افغانستان تلخی اشغال خانه را در چند دهه گذشته از زمان حضور نیروهای شوروی سابق تجربه کرده‌اند. چنین است که همه ساله شاهد حضور پرشکوه مردم افغانستان در روز جهانی قدس شریف در شهرهای بزرگ افغانستان هستیم. با توجه به وضع خاص سیاسی افغانستان نگاه مردم و مسئولان همواره در حمایت هم نیستند. در مسئله فلسطین و روز جهانی قدس نیز مردم بیش از آنکه با مسئولان هماهنگی داشته باشند مثل همیشه با عالمان دینی هماهنگ هستند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

من مادر مصطفی من مادر مصطفی
۱۰ %
رحیم مخدومی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
با دست های خالی با دست های خالی
۱۰ %
مهدی بختیاری
۳۹,۰۰۰
۳۵,۱۰۰ تومان
خاک های نرم کوشک خاک های نرم کوشک
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
گلستان یازدهم گلستان یازدهم
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
یکشنبه آخر یکشنبه آخر
۱۰ %
معصومه رامهرمزی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
طیب طیب
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۴,۰۰۰
۳۹,۶۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها