زندگی جاوید یا حیات اخروی

زندگی جاوید یا حیات اخروی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۵,۰۰۰
%۱۰
۳۱,۵۰۰
تومان
رده سنی:
طلاب
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۷۲
وزن:
۹۵ گرم
شابک:
9789645600943

معرفی کتاب

یکی از اصول جهان بینی اسلامی که از ارکان ایمانی و اعتقادی دین اسلام است اصل ایمان به زندگی جاوید و حیات اخروی است. ایمان به عالم آخرت شرط مسلمانی است؛ یعنی اگر کسی این ایمان را از دست بدهد و انکار کند از زمرۀ مسلمانان خارج است. اهمیت این مساله باعث می شود شهید مطهری به عنوان یک اندیشمند اسلامی و مبلغ دینی در جلسات مختلفی در این موضوع سخن گفته باشند.

یکی از مجموعه مباحثی که ایشان پیرامون موضوع معاد مطرح کرده‌اند در هنگام صحبت از مقدمات جهان بینی اسلامی بود که قرار بود سخن از «زندگی جاوید یا حیات اخروی» آخرین مجلد از مجلدات این مجموعه باشد اما متاسفانه شهادت ایشان باعث شد تا مباحث ایشان در این زمینه تکمیل نگردد. با این وجود در همین اثر مختصر ایشان تلاش کرده‌اند براساس معارف دینی و فلسفه اسلامی تصویری دقیق و روشن از جهان آخرت براساس این مشرب فکری ارائه دهند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در اینجا خستگی و دلزدگی و ملال خصوصاً از یکنواختی است و انسان حالت گم کرده‌ای را دارد که در پی گمشده خویش است و به هر چیزی که میرسد می‌پندارد آن را یافته است و به او دل خوش می‌کند اما پس از چندی احساس میکند که «او» نیست خسته و دلزده می‌گردد و به دنبال چیز دیگر می‌رود. این است که در دنیا انسان همیشه طالب چیزی است که ندارد و دلزده از چیزی است که دارد اما در جهان آخرت به حکم آنکه به آنچه در اعماق فطرت و شعور شخصی خود دلبستگی داشته و گمشده واقعی او بوده است یعنی حیات جاوید در جوار رب العالمین رسیده است به هیچ وجه خستگی و ملال و دلزدگی برایش پیدا نمی‌شود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مجموعه تا ابد زندگی (پنج جلدی) مجموعه تا ابد زندگی (پنج جلدی)
۱۵ %
۷۰۰,۰۰۰
۵۹۵,۰۰۰ تومان
سیاحت غرب سیاحت غرب
۱۰ %
محمدحسن آقانجفی قوچانی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
سرنوشت انسان جلد پنجم (بهشت و جهنم) سرنوشت انسان جلد پنجم (بهشت و جهنم)
۱۰ %
۱۰۵,۰۰۰
۹۴,۵۰۰ تومان
توشه ای برای برزخ تا قیامت توشه ای برای برزخ تا قیامت
۱۰ %
۹۲,۰۰۰
۸۲,۸۰۰ تومان
آن سوی مرگ آن سوی مرگ
۱۰ %
جمال صادقی
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
منازل الآخره منازل الآخره
۱۰ %
شیخ عباس قمی
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها