حج

حج

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۴۵,۰۰۰
%۱۰
۴۰,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۴۴
وزن:
۱۷۰ گرم
شابک:
9789647299244

معرفی کتاب

کتاب «حج» گزیده‌ای از یادداشت‌ها و نیز یک سخنرانی از استاد شهید آیت الله مطهری است که درباره حج و وظایف و مسئولیت‌های سنگین مسلمانان در قبال این کنگره بین الملل اسلامی بحث شده است. این یادداشت‌ها از آن جهت به طور مستقل چاپ می‌شود که از سوی علاقه‌مندان آثار استاد شهید بارها اظهار علاقه شده بود که اگر نوشته‌هایی از ایشان درباره حج وجود دارد، خوب است به صورت یک کتاب چاپ شود تا در اختیار علاقه‌مندان خصوصاً حجاج محترم بیت الله الحرام قرار گیرد.

برخی از موضوعاتی که در این کتاب مطرح شده و شهید تلاش کرده اند با کلامی شیوا آنان را تبیین نمایند عبارتند از: تفاهمات اسلامی که نشان می دهد این برنامه باید اسباب وحدت میان مسلمانان گردد، اخلاق و آداب سفر که به حاجی می آموزد چگونه خود را برای این سفر آماده گرداند، ابراهیم قهرمان توحید که زمینه های تاریخی این بنای تاریخی و اینکه چگونه به قطب تمام موحدان و مسلمین تبدیل شد اشاره دارد و در بخش یادداشت های کوتاه فلسفه حج و اسرار این عبادت بزرگ مورد بحث قرار گرفته است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

حج رمز ریختن و شکستن تعینات و غلاف‌ها و حصارهای خیالی و اعتباری است. همه دور یک خانه طواف کردن رمز هدف واحد و فکر و ایده واحد است همه با هم در یک صحرا وقوف کردن و یک نوع عمل کردن و با هم حرکت کردن رمز حرکت در مسیر واحد و ثبات بر مبنا و اصل و مبدأ واحد است. جامعه باید اصول و مبادی ثابتی داشته باشد و در حدود آن اصول و مبادی حرکت کند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

خسی در میقات (جلال آل احمد) خسی در میقات (جلال آل احمد)
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
خال سیاه عربی خال سیاه عربی
۱۵ %
حامد عسکری
۱۶۷,۰۰۰
۱۴۱,۹۵۰ تومان
سفر به قبله سفر به قبله
۱۰ %
هدایت الله بهبودی
۱۳,۰۰۰
۱۱,۷۰۰ تومان
یار کجاست؟ یار کجاست؟
۱۰ %
رحیم مخدومی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
تحلیلی از مناسک حج علی شریعتی تحلیلی از مناسک حج علی شریعتی
۱۰ %
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
حقیقت حج حقیقت حج
۱۰ %
علی صفایی حائری
۷۳,۰۰۰
۶۵,۷۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها