حج
۰
۰
نام اثر :

حج

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۱۷۰ گرم
تعداد صفحه :
۱۴۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۴۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۴۰,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

کتاب «حج» گزیده‌ای از یادداشت‌ها و نیز یک سخنرانی از استاد شهید آیت الله مطهری است که درباره حج و وظایف و مسئولیت‌های سنگین مسلمانان در قبال این کنگره بین الملل اسلامی بحث شده است. این یادداشت‌ها از آن جهت به طور مستقل چاپ می‌شود که از سوی علاقه‌مندان آثار استاد شهید بارها اظهار علاقه شده بود که اگر نوشته‌هایی از ایشان درباره حج وجود دارد، خوب است به صورت یک کتاب چاپ شود تا در اختیار علاقه‌مندان خصوصاً حجاج محترم بیت الله الحرام قرار گیرد.

برخی از موضوعاتی که در این کتاب مطرح شده و شهید تلاش کرده اند با کلامی شیوا آنان را تبیین نمایند عبارتند از: تفاهمات اسلامی که نشان می دهد این برنامه باید اسباب وحدت میان مسلمانان گردد، اخلاق و آداب سفر که به حاجی می آموزد چگونه خود را برای این سفر آماده گرداند، ابراهیم قهرمان توحید که زمینه های تاریخی این بنای تاریخی و اینکه چگونه به قطب تمام موحدان و مسلمین تبدیل شد اشاره دارد و در بخش یادداشت های کوتاه فلسفه حج و اسرار این عبادت بزرگ مورد بحث قرار گرفته است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

حج رمز ریختن و شکستن تعینات و غلاف‌ها و حصارهای خیالی و اعتباری است. همه دور یک خانه طواف کردن رمز هدف واحد و فکر و ایده واحد است همه با هم در یک صحرا وقوف کردن و یک نوع عمل کردن و با هم حرکت کردن رمز حرکت در مسیر واحد و ثبات بر مبنا و اصل و مبدأ واحد است. جامعه باید اصول و مبادی ثابتی داشته باشد و در حدود آن اصول و مبادی حرکت کند.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده