جنگ خیابانی

جنگ خیابانی

4.2

گزارشی از قیام مردم عراق پس از جنگ نفت

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۸۰
وزن:
۱۰۰ گرم
شابک:
9786001755989

معرفی کتاب

کتاب «جنگ خیابانی» گزارشی از قیام مردم عراق پس از جنگ نفت است. سیدنظام مولاهویزه به اردوگاه پناهندگان عراقی رفته است و با یکی از فعالان انقلاب جنوب عراق مصاحبه کرده است. پس از جنگ با کویت مردم عراق با الهام از انقلاب اسلامی به اعتراض و مخالفت با رژیم بعث دست زدند. این اعتراضات در پی شهادت شهید صدر در نجف شکل گرفت و به سراسر کشور گسترش یافت. شیعیان عراقی که از جنایات صدام و همراهانش به تنگ آمده بودند با حمایت مراجع نجف دست به قیام زدند که این مبارزات با سرکوب شدید و وحشیانه عوامل صدام همراه شد. در پی شکست این انقلاب افراد فعال به مکان‌های مختلفی پناهنده شدند که برخی از آنان نیز به ایران آمدند. شعارها و آرمان‌هایی که مردم عراق برای احیایشان به پا خاستند ریشه گرفته از انقلاب اسلامی ایران در سال 57 به رهبری امام خمینی است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

دلم می‌خواست از این فرصت استفاده کنم و انتقام خودم را بگیرم. این بود که از هر جا میشد یک کلت کمری دست و پا کردم و به سروقت یکی از مسئولان حزب بعث رفتم. او در خانه‌اش مخفی شده بود هنگامی که وارد خانه شدم و او را تنها یافتم ترس و دلهره خاصی سر تا پای وجودم را فراگرفت. کلت در دست‌هایم می‌لرزید اولین باری بود که می‌خواستم به کسی آسیبی برسانم پیش از آن حتی فکرش را هم نکرده بودم.... او با عجز و لابه به من نگاه می‌کرد اما من به یاد می‌آوردم که همین آدم باعث قتل چند نفر شده و چه خانواده‌هایی را به عزا نشانده بود وقتی با رنگ پریده و حالت ملتهب به خانه برگشتم مادرم متوجه غیر عادی بودن رفتارم شد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

دختران آفتاب دختران آفتاب
۱۰ %
جمعی از نویسندگان
۳۲۵,۰۰۰
۲۹۲,۵۰۰ تومان
اسماعیل اسماعیل
۱۰ %
امیرحسین فردی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
دهکده خاک بر سر دهکده خاک بر سر
۱۰ %
فائضه غفارحدادی
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
چایت را من شیرین میکنم چایت را من شیرین میکنم
۱۰ %
زهرا اسعد بلنددوست
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
آرزوهای دست ساز آرزوهای دست ساز
۱۵ %
میلاد حبیبی
۷۵,۰۰۰
۶۳,۷۵۰ تومان
ارمیا ارمیا
۱۰ %
رضا امیرخانی
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها