تفسیر سوره صف

تفسیر سوره صف

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۸۵,۰۰۰
%۱۰
۷۶,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۹۶
وزن:
۱۲۸ گرم
شابک:
9786225503212

معرفی کتاب

مقام معظم رهبری در سال 61 در جمع برخی از پاسداران سپاه و اعضای دفتر ریاست جمهوری مباحثی از جزهای پایانی قرآن که پیرامون احکام و مبانی حکومت اسلامی است را مطرح نمودند که انتشارات انقلاب اسلامی این مباحث را به تفکیک سوره منتشر گردانیده است. در کتاب «تفسیر سوره ی صف» چهارده آیه این سوره در چهار جلسه مورد بررسی قرار گرفته و مباحث آن به همراه تطبیق با مسائل روز تبیین گردیده است. این سوره‌ی شریفه که بعد از سوره ممتحنه و قبل از سوره‌ی جمعه قرار دارد یکی از سوره‌هایی است که آیات آن برگرد یک محور و یک مضمون دور می‌زند و آن مضمون عبارت است از تحریص بر جهاد فی سبیل الله و ملامت آن کسانی که به خاطر سختی‌ها به خطرها و به خاطر علاقه مندی به زندگی، جهاد را ترک می‌کنند؛ از اوّل تا آخر سوره، محور اصلی این است؛ اگرچه مطالب و حقایق بسیاری هم برگرد این محور در این سوره وجود دارد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یکی از چیزهایی که مؤمنین را تشویق می‌کند به جهاد همین است که بدانند پایان کار در جهت خواست آنها و ایمان آنها است؛ این [موضوع] مؤمنین را تشویق می‌کند به مجاهدت. ای مؤمنین عالم، ای مؤمنین طول تاریخ بدانید که حرکت شما جهاد شما و مبارزه‌ی شما در راه خدا ناکام نخواهد ماند و به نتیجه خواهد رسید؛ همچنان که تلاش مؤمنین صدر اسلام بود که شما را به وجود آورد تلاش شما هم مردمانی را که بعد از شما هستند و جامعه ی اسلامی‌ای را که ادامه باید پیدا بکند و اسلامی که در واقعیت جامعه تحقق باید پیدا بکند به ارمغان خواهد آورد بنابراین بدانید که این تلاش شما و این مجاهدت شما در راه خدا ضایع شدنی نیست.

 

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

تفسیر سوره حمد تفسیر سوره حمد
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
تفسیر سوره حشر تفسیر سوره حشر
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۷۰,۰۰۰
۱۵۳,۰۰۰ تومان
تفسیر یک جلدی مبین تفسیر یک جلدی مبین
۵ %
ابوالفضل بهرام پور
۴۳۰,۰۰۰
۴۰۸,۵۰۰ تومان
ترجمه خلاصه تفسیر المیزان (4 جلدی) ترجمه خلاصه تفسیر المیزان (4 جلدی)
۵ %
سید محمدحسین طباطبایی - فاطمه مشایخ - کمال مصطفی شاکر
۹۵۰,۰۰۰
۹۰۲,۵۰۰ تومان
بگو که او صفایی حائری بگو که او صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
سنت های تاریخی در قرآن کریم سنت های تاریخی در قرآن کریم
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها