تام سایر

تام سایر

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۳۰,۰۰۰
%۱۰
۲۰۷,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
رمان
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۳۶۰
وزن:
۲۸۸ گرم
شابک:
9789643695378

معرفی کتاب

حتماً تابه‌حال داستان‌هایی دربارۀ نویسندگان بزرگ یا کتاب‌های مشهوری شنیده‌اید که در زمان خودشان کسی آن‌ها را نمی‌شناخت و پس از مدت‌ها و با تغییر شرایط، جامعه ارزش واقعی آن‌ها را فهمیده است. این همان اتفاقی است که برای کتاب «تام سایر» افتاد! این کتاب در ابتدای انتشارش استقبال چندانی را به همراه نداشت، اما در نهایت به پرفروش‌ترین اثر «مارک تواین» تبدیل شد. داستان دربارۀ پسری شرّ و خیال‌پرداز به نام تام سایر است که با عمه و برادرناتنی‌اش زندگی‌ می‌کند. تام در مدرسه شیطنت می‌کند و در زمان‌هایی که بیرون از مدرسه است هم با دوست‌هایش مشغول گشت‌وگذار است. او با دختری به نام «بِکی» دوست می‌شود، اما بعد از مدتی ارتباط این دو به‌هم می‌خورد و همین اتفاق سبب آشنایی او با «هاکلبری فین» می‌شود؛ شخصیت مکمّل این داستان که مارک تواین، قسمت دوم این کتاب را به نام او گذاشت و در آن، داستان زندگی او را روایت کرد. تام و هاک یک شب در بین شیطنت‌هایشان، به‌طور اتفاقی شاهد قتل مردی به نام دکتر رابینسون به دست جو سرخپوسته هستند. آن‌ها وحشت می‌کنند و قسم می‌خورند که این راز هرگز فاش نشود. اما ماجرا به این شکل باقی نمی‌ماند. جو سرخپوسته مردی دائم‌الخمر به نام آقای پاتر را مقصر ماجرا معرفی می‌کند و وقتی کار به محاکمه و صادر کردن حکم اعدام او می‌رسد، تام نمی‌تواند دربرابر وجدانش ساکت بنشیند؛ بنابراین تصمیم می‌گیرد برای نجات او کاری بکند. یکی از حواشی و حقایق جالبی که دربارۀ این کتاب مشهور وجود دارد این است که خود مارک تواین اعلام کرده بود که خیلی از اتفاقات این کتاب واقعی هستند و کارکتر تام، ترکیبی از زندگی و شخصیت سه نفر از دوستان دوران کودکی‌اش است!

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«تام تصمیمش را گرفته بود. احساس می‌کرد پسری طردشده و تنهاست. هیچ‌کس دوستش نداشت. با این‌که می‌خواست پسر درستکاری باشد، اما آن‌ها بالاخره مجبورش کرده بودند خلافکار شود. وقتی چیزی آن‌ها را راضی نمی‌کرد به‌جز خلاص شدن از شرّ او، باشد! او هم می‌رفت و گم و گور می‌شد. شاید بعداً از این‌که مجبور به این کارش کرده بودند پشیمان می‌شدند. وقتی در جادۀ علف‌زار می‌رفت، صدای زنگ مدرسه را از دور شنید. فکر کرد که دیگر هرگز این صدای آشنا و قدیمی را نمی‌شنود و هق‌هق گریه کرد. درست در همین موقع دوست جون‌جونی‌اش جو هارپر را دید که به طرفش می‌آید. چشم‌های جو قرمز بودند و ظاهراً دل پردردی داشت. انگار آن‌ها دو روح بودند اما یک فکر در سر داشتند. تام در حالی که با سر آستینش چشمانش را پاک می‌کرد، هق‌هق‌کنان دربارۀ تصمیمش برای فرار از خانه و کاشانه‌ای که با او نامهربان بود و آواره شدن در این دنیای بزرگ صحبت کرد. بعد هم گفت که امیدوار است جو هیچ‌وقت او را فراموش نکند.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

هاکلبری فین هاکلبری فین
۱۰ %
مارک تواین - محسن سلیمانی
۳۳۰,۰۰۰
۲۹۷,۰۰۰ تومان
نیکلاس نیکلبی نیکلاس نیکلبی
۱۰ %
چارلز دیکنز - محسن سلیمانی
۱۶۵,۰۰۰
۱۴۸,۵۰۰ تومان
سرود کریسمس سرود کریسمس
۱۰ %
چارلز دیکنز - محسن سلیمانی
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
مروارید مروارید
۱۰ %
جان اشتاین بک - محسن سلیمانی
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
بینوایان (جلد اول) بینوایان (جلد اول)
۱۰ %
ویکتور هوگو - محسن سلیمانی
۲۷۵,۰۰۰
۲۴۷,۵۰۰ تومان
شاهزاده و گدا شاهزاده و گدا
۱۰ %
مارک تواین - محسن سلیمانی
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها