برگ اضافی

برگ اضافی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۶۰,۰۰۰
%۱۰
۱۴۴,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
سفرنامه
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۶۸
وزن:
۲۰۲ گرم
شابک:
9789648496987

معرفی کتاب

سفرنامه از جمله کتاب‌هایی است که علاقه‌مندان فراوانی دارد و در هر مقطع سنی مردم تمایل دارند از تجربیات سفری دیگران استفاده کنند. افراد زیادی گرچه خود نمی‌توانند به سفرهای خارجی بروند ولی می‌توانند با مطالعه این کتاب‌ها لذت این مسافرت‌ها را به گونه دیگری تجربه کنند. منصور ضابطیان به عنوان یک نویسنده و برنامه ساز رسانه به کشورهای بسیار زیادی سفر کرده است و در ضمن آن‌ها خاطرات جالب و شیرینی کسب کرده است.

کتاب «برگ اضافی» در واقع تتمه دو کتاب سفرنامه ابتدایی و پرفروش او به نام‌های «مارک و پلو» و «مارک دو پلو» است. او در این کتاب خاطرات پراکنده خود از سفر به کشورهای گوناگون از غرب تا شرق جهان پرداخته است. هر کدام از این خاطرات به تصاویری ضمیمه شده که مربوط به همان کشور هستند. ضابطیان در مقدمه کتاب می‌نویسد: این کتاب همچون یک کباب اضافی است که فرد بعد از غذای اصلی برای کامل کردن عیش سفارش می‌دهد. او در این کتاب از مردمانی می‌گوید که ماهی زنده می‌خورند تا خاص ترین سفری که در عمرش تجربه کرده است!

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در روسیه زن و شوهرهای جوانی را می‌بینم که دو یا حتی سه بچه دارند. این تعدد فرزندان مستقیماً حاصل سیاست‌های دولت ولادیمیر پوتین است. چند سال پیش لایحه‌ای را به مجلس ارائه داد که البته با مخالفت مجلس روبه رو شد. مجلس معتقد بود که دولت نمی‌تواند منابع مالی این قانون را تأمین کند اما پوتین گفت که ثروت شخصی‌اش را به عنوان تضمین اجرای قانون در میان می‌گذارد مجلس هم قانون را به شکلی تصویب کرد که فقط در دولت خود پوتین قابل اجراست. براساس این قانون با به دنیا آمدن بچه‌ی اول ماهیانه ۲۰۰۰ روبل به حساب مادر و پدر واریز می‌شود. البته این رقم یا باید صرف امور پزشکی و بهداشتی یا صرف خرید ما یحتاج بچه از فروشگاه‌های مخصوص شود. مادر و پدر اجازه ندارند این پول را صرف کار دیگری کنند. بچه‌ی دوم که به دنیا بیاید علاوه بر این مقدار، ۱۵ هزار دلار هم به عنوان هدیه به والدین داده می‌شود اما بچه ی سوم که دیگر حسابی خوش قدم است. چون با به دنیا آمدنش خانواده می‌توانند برای دریافت زمین یا منزل مسکونی اقدام کنند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مارک و پلو مارک و پلو
۱۰ %
منصور ضابطیان
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
خسی در میقات (جلال آل احمد) خسی در میقات (جلال آل احمد)
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
جاده یوتیوب جاده یوتیوب
۱۰ %
محمد علی جعفری
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
موکب آمستردام موکب آمستردام
۱۰ %
بهزاد دانشگر
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
تولد در توکیو تولد در توکیو
۱۰ %
حامد علی بیگی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
از کشمیر تا کاراکاس از کشمیر تا کاراکاس
۱۰ %
سرباز روح الله رضوی
۹۸,۰۰۰
۸۸,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها