اصول اقتدار

اصول اقتدار

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۴۰,۰۰۰
%۱۰
۳۶,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۸۰
وزن:
۱۰۰ گرم

معرفی کتاب

کتاب «اصول اقتدار» اثر سیدمحمدحسین راجی نمونه ای برای جهاد تبیینی است. این اثر که حاصل پژوهش و کار جمعی اندیشکده راهبردی سعداء در تلاش است تا با مرور وقایع رخ داده در سال‌های اخیر اموری که باعث قوت و قدرت جمهوری اسلامی شده‌اند و قدرت‌های منطقه و جهان ایران را به عنوان یک بازیکن کلیدی در اتفاقات بین المللی قلمداد کنند را برشمرد. اولین مساله اقتدار نظامی است که باعث می‌شود قدرت‌های استعمارگر جرات حمله نظامی به ایران را نداشته باشند. دومین موضوع اقتدار امنیتی است که مهم‌ترین شاهدش حکومتی است که بعد از تجاوز صدام کمترین عملیات تروریستی و تهدید جاسوسی را در سال‌های اخیر در منطقه داشته است. مساله سوم تاثیرگذاری ایران در معادلات جهانی است که به عنوان نمونه مانع از سقوط دولت سوریه و تجزیه این کشور شد، در حالی که این تصمیم کشورهای عربی و غربی بود. فصل چهارم پیرامون اقتدار علمی کشور است که با مرور آمارهای علمی سال‌های اخیر آشکار می‌شود. فصل پنجم اقتدار اقتصادی جمهوری اسلامی و تفاوت‌های آن با حکومت پهلوی مقایسه شده است. فصل ششم از اقتدار فرهنگی و فصل هفتم در مورد نیروی انسانی که یکی از عناصر اصلی اقتدار هر کشور است به عنوان حسن ختام توضیح داده شده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان می‌تواند به کمک اقتصاد نفتی کشور آمده و نقش مردم را در اقتصاد کشور افزایش دهد. امروز بیش از ۵۵۰۰ شرکت دانش بنیان توسط جوانان ما در کشور تأسیس شده است که فروش محصولات این شرکت‌ها در سال ۱۳۹۸ معادل ۱۲۰ هزار میلیارد تومان یعنی حدود یک درصد از تولید ناخالص داخلی کشور بود. البته این میزان با مقدار مطلوب فاصله دارد و ما باید بتوانیم سهم اقتصاد دانش بنیان را در اقتصاد کشور به مراتب افزایش دهیم اما همین میزان رشد نیز در سال‌های اخیر یک رشد نجومی است بیش از چهل فقره از این شرکت‌های دانش بنیان در بورس عرضه شده‌اند و سهام یکی از این شرکت‌ها به میزان چهل هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

جولان جوانمرد جولان جوانمرد
۱۰ %
محمدعلی زمانیان - محمدمهدی رحیمی
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
ایران مقتدر ایران مقتدر
۱۰ %
سید محمدحسین راجی - سید محمدرضا خاتمی
۷۷,۰۰۰
۶۹,۳۰۰ تومان
آرزوهای دست ساز آرزوهای دست ساز
۱۵ %
میلاد حبیبی
۶۰,۰۰۰
۵۱,۰۰۰ تومان
جهاد امید آفرین جهاد امید آفرین
۱۰ %
سید محمدحسین راجی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
عزیز جهان عزیز جهان
۱۰ %
اکبر صحرایی
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
نان حلال نان حلال
۱۰ %
حمیدرضا جوانبخت
۷۲,۰۰۰
۶۴,۸۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها