استخدام کارکنان

استخدام کارکنان

4.2

راه حل‌های حرفه ای برای چالش های روزانه

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۳۶,۰۰۰
%۱۰
۳۲,۴۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۸۴
وزن:
۹۰ گرم
شابک:
9786006227788

معرفی کتاب

تغییر چشم‌گیر تکنولوژی در نیم قرن اخیر و رشد صعودی ابزارهای هوشمند در دنیای امروز، باعث شده ماشین‌ها به آیندۀ بشر راه پیدا کنند و آخرالزمان رُباتی به یک ژانر سینمایی تبدیل شود. در همین لحظه که این مطلب را می‌خوانید، ایلان ماسک درحال نقشه ریختن برای جلو زدن از هوش مصنوعی جدید گوگل است! بااین‌وجود در دنیای واقعی ما انسان‌ها هستیم که ربات‌ها را ساخته‌ایم و آن‌ها را کنترل می‌کنیم. مترقّی‌ترین سازمان‌های جهانی امروز، پیش از بهره‌گیری از بهترین تکنولوژی، بیشترین تمرکز خود را بر مدیریت اصولی منابع انسانی می‌گذارند؛ نیرویی که هیچ سازمانی بدون آن قادر به رشد نیست.

کتاب «استخدام کارکنان» بر روی یکی از مهم‌ترین مراحل کار در حیطّ تخصصی مدیران منابع انسانی دست می‌گذارد؛ جایی بین جستجوی و رصد نیروهای متخصص، و ایجاد تعامل سازنده با آن‌ها. در بین این دو مرحله باید از یک خانِ ترسناک گذشت و آن استخدام است. هرچه یک سازمان گسترده‌تر باشد و مسیر بهینه‌تری را دنبال کند، جذب یک نیروی حرفه‌ای جدید برایش چالش‌برانگیزتر خواهد بود. این کتاب راهنمای کامل و جامعی برای مدیران ارشد و کارشناسان این حوزه است تا در استخدام کارکنان خود، بهترین گزینه را انتخاب کنند. یک فرد متخصص به دنبال چهارچوبی مشخص است تا در یک فضای حرفه‌ای امن رشد کند؛ بنابراین اولین قدم برای یک استخدام موفق، تعریف کردن الزامات و توافقات اساسی است. در مرحلۀ بعد که کارجویان متعددی برای این سِمت شغلی اقدام می‌کنند، کارشناس منابع انسانی باید براساس نمودار ارزش‌های سازمانی، مهارت‌ و توانایی هر یک از متقاضیان را ارزیابی کند. در آخرین بخش این فرآیند نیز که می‌توان آن را مهم‌ترین بخش دانست، «لیندا هیل» به کمک مدیران ارشد می‌آید تا با بهره‌گیری از تکنیک‌های لازم و قرار دادن متقاضی در یک فضای روشن و شفاف، مصاحبه‌ای موفق با او داشته باشند. این کتاب در مجموعۀ «کتاب همراه مدیران» به چاپ رسیده و فرآیند جذب و استخدام را برای کارشناسان این حوزه بسیار ساده خواهد کرد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«استخدام کردن مستلزم تعیین دقیق الزامات شغلی، خصوصیات مورد نیاز برای انجام موفق مسئولیت‌های محوّله و انتخاب متقاضی مناسب است. چنانچه در کلّ فرآیند استخدام با بخش منابع انسانی همکاری نزدیکی داشته باشید، احتمال استخدام فرد مناسب بسیار بیشتر خواهد شد. این فرآیند شامل ۵ مرحلۀ زیر می‌شود:

۱. تعیین الزامات شغلی: پیش از شروع ارزیابی متقاضیان، ضروری است نوع فعّالیت شغلی و میزان تحصیلات، مهارت‌ها، تجارب و خصوصیات فردی که برای انجام شغل مورد نظر نیاز است را مشخص سازیم.
۲. فراخوان داوطلبان مناسب: پس از آگاهی از الزامات شغلی باید به دنبال افراد واجد شرایط باشید. بهترین روش برای یافتن متقاضیان واجد شرایط، استفاده از ارتباطات حرفه‌ای و موسّسات کاریابی است.
۳. انجام مصاحبه: با شایسته‌ترین متقاضیان مصاحبه نمایید تا دربارۀ توانمندی‌ها و تجارب‌شان و همچنین میزان انطباق آن‌ها با سازمان خود اطلاعات بیشتری به دست آورید. انجام مصاحبه، این فرصت را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد تا شغل مورد نظر و شرکت خود را به بهترین شکل معرفی کرده و اطلاعاتی که فرد برای اخذ تصمیم آگاهانه بدان نیاز دارد، را در اختیار وی قرار دهید.
۴. ارزیابی متقاضیان: پس از اتمام مصاحبه با تمامی متقاضیان، افرادی که مسئول تصمیم‌گیری در خصوص استخدام هستند باید ارزیابی دقیقی از هر یک از متقاضیان به عمل آورند.
۵. تصمیم‌گیری و ارائۀ پیشنهاد شغلی: آخرین مرحله از فرآیند استخدام، تصمیم‌گیری و ارائۀ پیشنهاد شغلی است. در این مرحله تمام تلاش خود را برای انتخاب فرد مناسبی که بتواند بیشترین سهم را در موفقیّت آیندۀ شرکت ایفا کند، به کار ببندید.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

خاکریز اقدام و عمل (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا) خاکریز اقدام و عمل (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا)
۲۵ %
۶,۰۰۰
۴,۵۰۰ تومان
راهبرد اقتصادی پیامبر راهبرد اقتصادی پیامبر
۱۰ %
حمید سبحانی صدر
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
تندتر از عقربه ها حرکت کن تندتر از عقربه ها حرکت کن
۱۰ %
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
سطح عمیق سطح عمیق
۲۵ %
سید حمزه حسینی - سید مجتبی قافله باشی
۱۶,۰۰۰
۱۲,۰۰۰ تومان
کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم
۱۰ %
۱۸۹,۰۰۰
۱۷۰,۱۰۰ تومان
گفتارهای بنیادین گفتارهای بنیادین
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۱۰۵,۰۰۰
۹۴,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها