از وحدت تا جدایی

از وحدت تا جدایی

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۵۰,۰۰۰
%۱۰
۴۵,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۶۴
وزن:
۱۰۰ گرم
شابک:
9789647803274

معرفی کتاب

علی صفائی حائری نویسنده و متفکر اسلامی که سال‌ها در ساحت فقه و فلسفه مطالعه و تحقیق نموده است در مجموعه‌ای از آثار خود به نقد و بررسی آراء و نظرات دیگر اندیشمندان غرب و جهان اسلام می‌پردازد و تلاش کرده با تکیه بر تعالیم فلسفه اسلامی و زبان قرآن به تحلیل کلام آنان بپردازد.

دکتر عبدالحسین سروش از جمله اندیشمندانی است که نظرات بحث برانگیز و متفاوتی در طول این سال‌ها مطرح کرده است. نظراتی همچون پلورالیسم دینی، جدایی جهان بینی و ایدئولوژی و همچنین مساله قبض و بسط از جمله این سخنان هستند که با قرائت رسمی دین پژوهان و متفکران اسلامی نمی‌خواند. کتاب «از وحدت تا جدایی» مجموعه مقالات نقادانه‌ای است که استاد صفایی حائری در تحلیل نظریات سروش نگاشته و در مجله کیان منتشر نموده است.

در ادامه برشی از از این کتاب را می‌خوانید:

در مورد قبض و بسط نکته‌ی مهم این است که قبض و بسط معرفت دینی با سؤال در مورد دو عالم و دانشمندی که با حوزه‌ی علوم انسانی ارتباط کامل و برابر دارند ،روبروست که آیا این دو یک سهم از هدایت و معرفت دارند؟ در فرض تساوی ارتباط و عدم ارتباط چه بسا نتیجه متفاوت باشد و همین تفاوت‌ها ما را به عامل دیگری رهنمون می‌سازد که آن عامل در شکر و کفر و رشد و سعه‌ی وجودی انسان خلاصه می‌شود. با این تحلیل که اگر وجود را مساوی با آگاهی و سایر خصوصیات و ویژگی‌های وجود بدانیم انسان به اندازه‌ی وسعت وجودی به آگاهی می‌رسد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فوز سالک صفایی حائری فوز سالک صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۸,۰۰۰
۸۸,۲۰۰ تومان
غدیر صفایی حائری غدیر صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
ردپای نور  جلد اول  سیری در سیره تربیتی ردپای نور  جلد اول  سیری در سیره تربیتی
۱۰ %
سید عبدالرضا هاشمی ارسنجانی
۱۵۵,۵۰۰
۱۳۹,۹۵۰ تومان
رشد صفایی حائری رشد صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۶۲,۰۰۰
۵۵,۸۰۰ تومان
ردپای نور  جلد سوم تربیت کودک در سیره تربیتی ردپای نور  جلد سوم تربیت کودک در سیره تربیتی
۱۰ %
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
بشنو از نی صفایی حائری بشنو از نی صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها