اختلاف نظر

اختلاف نظر

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۲۰,۰۰۰
%۱۰
۱۹۸,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
وزیری
صفحات:
۲۹۶
وزن:
۴۳۰ گرم
شابک:
9786229251782

معرفی کتاب

تاریخ را دوباره و درست بخوانیم

تحلیل تاریخ معاصر ایران یکی از نکاتی است که باید به درستی انجام بپذیرد، یکی از جملات معروف این است که ملتی که تاریخ خود را نداند محکوم به تکرار آن است ، شاید کمتر کسی از سیاستمداران و استادان فن تاریخ باشد که هاشمی را بازیگر اصلی تاریخ معاصر ایران به خصوص تاریخ بعد از انقلاب به شمار نیاورد.

با این حال در خصوص وی تا کنون بسیار کم و اندک نوشته شده و پراکندگی این نوشته ها اغلب سبب شده است تمام نظرات، اسناد و واقعیت های موجود به خوبی بررسی نشود. کتاب اختلاف نظر نگاهی تحلیلی جریانی به چالش های تاریخ انقلاب اسلامی به بهانه هاشمی رفسنجانی نوشته محمد علی الفت پور درصدد آن است تا هاشمی رفسنجانی را درمیان مسیر انقلاب و تغییراتش به خوانندگان بشناساند.

در این کتاب به موضوعات مختلفی مانند اشتباهات استراتژیک هاشمی در دوران جنگ و مسیری که وی برای به تصمیم رساندن امام برای پذیرش قطعنامه انجام داده اشاره شده است.

در این اثر تلاش شده تا بخشی از واقعیت های تاریخ معاصر ایران به بهانه مرور افکار و عملکرد هاشمی رفسنجانی واکاوی شود.

در قسمتی از این کتاب می خوانیم: " ویلیام وبستر (رئیس سازمان سیا) در تاریخ 22 تیر 1367 با روزنامه وال استریت ژورنال مصاحبه می کند و به تغییراتی که در تصمیمات مسئولان ایرانی رخ داده اشاره کرده و می گوید: «به عقیده من مسئول تغییراتی که اخیرا در تاکتیک ایرانی ها دیده می شود، هاشمی رفسنجانی است.»"

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

انسان 250 ساله (حلقه سوم) انسان 250 ساله (حلقه سوم)
۱۰ %
۲۷۰,۰۰۰
۲۴۳,۰۰۰ تومان
روایت تفکر، جلد چهارم، این عصر قرمز است روایت تفکر، جلد چهارم، این عصر قرمز است
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
سرلوحه ها سرلوحه ها
۱۰ %
رضا امیرخانی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
گام تمدن ساز : بسط بیانیه گام دوم انقلاب با تکیه بر اسناد بین المللی گام تمدن ساز : بسط بیانیه گام دوم انقلاب با تکیه بر اسناد بین المللی
۱۰ %
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
پسا اسلامیسم پسا اسلامیسم
۱۰ %
میلاد دخانچی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
فوکو در ایران فوکو در ایران
۱۰ %
بهروز قمری تبریزی
۴۷,۰۰۰
۴۲,۳۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها