آوای درد

آوای درد

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۵,۰۰۰
%۱۰
۳۱,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
مقتل
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۲۲۸
وزن:
۲۵۴ گرم
شابک:
9786009603053

معرفی کتاب

رضا قلی‌خان شقاقی سرابی، از اولین کسانی بود که یکی از معتبرترین و معروف‌ترین مقاتل کربلا یعنی مقتل لهوف را، ترجمه نموده است.

مقتل «لهوف که نخستین‌بار توسط سیدبن طاووس نگاشته شد، ابتدا به بیان عظمت شأن حضرت حسین(ع) و واقعه عاشورا پرداخته‌است و سپس، به شرح ساعات و لحظات تلخ و عبرت‌انگیز حادثه می‌پردازد و تا زمان بازگشت اهل‌بیت به مدینه را بازگو می‌کند.

اینک بازنویسی آن کتاب ستودنی را با قلم شاعرانه تاریخ نویس دربار قاجار، می‌خوانیم که توسط رضا مصطفوی گردآمده و «آوای درد» نام گرفته تا زخم عمیق قلب مستضعفان جهان زا به تصویر بکشد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((فریاد یا محمّدا! درود فرشتگان آسمان بر تو، این حسین توست که در خون غوطه‌ور است، اعضایش پاره‌پاره، و دخترانت اسیر شده‌اند. شکایتم را به خدا و محمّد مصطفی (ص) و علی مرتضی و فاطمهٔ زهرا و حمزه سید شهدا (س) می‌برم، فریاد یا محمّدا! این حسین است که به خاک افتاده، و باد شمال خاک بیابان را بر بدنش می‌پاشد، به دست ناپاک‌زادگان کشته شده است، آه! چه اندوه جانکاه، و چه مصیبت جانسوزی، امروز مرگ جدّم رسول خدا (ص) را احساس می‌کنم، ای یاران محمّد! اینها ذریه و فرزندان پیامبر برگزیدهٔ خدا هستند، که به اسارت می‌روند.))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مقتل امام حسین علیه السلام  علامه عسکری مقتل امام حسین علیه السلام  علامه عسکری
۱۰ %
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
داستان بریده بریده داستان بریده بریده
۱۰ %
علیرضا نظری خرم
۲۹۵,۰۰۰
۲۶۵,۵۰۰ تومان
در کربلا چه گذشت؟ در کربلا چه گذشت؟
۱۰ %
شیخ عباس قمی
۳۵۰,۰۰۰
۳۱۵,۰۰۰ تومان
لهوف لهوف
۹ %
سید بن طاووس - علیرضا رجالی تهرانی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۹۵۰ تومان
کتاب آه کتاب آه
۱۰ %
یاسین حجازی
۲۹۵,۰۰۰
۲۶۵,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها