آقا داماد

آقا داماد

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۴۵,۰۰۰
%۱۰
۴۰,۵۰۰
تومان
رده سنی:
نوجوان
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۴۸
وزن:
۷۴ گرم
شابک:
9786225736863

معرفی کتاب

کتاب «آقا داماد» نوشته محسن حسن زاده از مجموعه قهرمان من ماجرای جوانی است که در اخلاق و رفتار الگوی نسل خود بود. شهید عباس دانشگر شهید مدافع حرمی بود که توانست بسیار زود بدرخشد و روحش را به قد و قواره لباس شهادت برساند. او از کودکی به مسائل دینی توجه داشته و دیگران نیز او را همواره در لباس جوانی باادب و خوش‌اخلاق می‌دیدند. او برای ادامه راه زندگی تصمیم می‌گیرد تا لباس سبز پاسداری را بر تن کند. هم‌زمان تحصیلات و مطالعاتش را با جدیت ادامه می‌دهد و بسیار زود به یک نیروی کارآمد و موفق تبدیل می‌شود. او هنگامی که به تازگی با دخترعمویش نامزد کرده درخواست اعزام به سوریه می‌دهد و در دفاع از حرم به شهادت می‌رسد. این کتاب در قالب قصه‌های کوتاه و شیرین سیره اخلاقی و تربیتی این شهید عزیز را به کودکان ایرانی نشان می‌دهد و زیبایی زندگی یک جوان مومن انقلابی را به تصویر می‌کشد. این اثر با تصاویر مهدی رمضان نژاد  همراه گشته تا مطالعه‌اش برای کودکان جذاب‌تر باشد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

داعشی‌ها از صبح حملاتشان را به منطقه بیشتر کرده بودند و پشت سر هم روی سر رزمنده ها آتش می‌ریختند. دنبال فرصتی بودند تا روستای قراصی را اشغال کنند. حمله به قدری شدید بود که نیروهای رزمنده را مجبور به عقب نشینی کرده بود. عباس از صبح کنار نیروها بود و عرق از سر و رویش می‌ریخت چشمانش نم داشت و به خاطر احتمال از دست دادن روستا بسیار ناراحت بود خورشید به وسط آسمان رسیده و وقت نماز شده بود اما فشار آتش اجازه‌ی خواندن نماز را نمی‌داد. عباس دنبال فرصتی بود تا نمازش را بخواند. آتش که چند دقیقه‌ای فروکش کرد عباس معطل نکرد با بطری آب کوچکی که همراهش بود وضو گرفت و پشت خاکریز نمازش را طوری آرام خواند که انگار فرسنگ‌ها دور از میدان جنگ بود. بعد از نماز دوباره به میدان برگشت عباس سعی میکرد تمام توانش را بگذارد تا مردم سوریه بیشتر آواره نشوند. چند ساعتی از نماز ظهر و عصر گذشته بود که موشک تاو آمریکایی به سوی عباس و همرزمانش شلیک شد و عباس به آرزویش رسید.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ترکش ولگرد ترکش ولگرد
۱۰ %
داوود امیریان
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
چغک چغک
۱۰ %
صهبا
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
سلام بر ابراهیم (جلد 2) سلام بر ابراهیم (جلد 2)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
مترسک مزرعه آتشین مترسک مزرعه آتشین
۱۰ %
داوود امیریان
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
آنجا که خانه ام نیست آنجا که خانه ام نیست
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۲۶,۰۰۰
۲۳,۴۰۰ تومان
ستاره من ستاره من
۱۰ %
حمیدرضا شاه آبادی - ناصر نادری
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها