آداب کتاب خواری
۱۲
۰
نام اثر :

آداب کتاب خواری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
تحقیق
وزن :
۱۶۰ گرم
تعداد صفحه :
۱۶۷ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۵۴,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۴۸,۶۰۰ تومان

معرفی کتاب

هرکسی برای داشتن زندگی سالم، یک رژیم خاص را در پیش می‌گیرد، ما هم برای سلامت هرچه بیشتر فکرمان از رژیم کتاب‌خواری استفاده می‌کنیم که به ما کمک می‌کند چندبار زندگی کنیم و هر بار و در هر کتاب یک روی تازه از زندگی را تجربه کنیم و درس بگیریم.

اگر شما هم دوست دارید این شیوه زیستن را بچشید، با کتاب مقابل آغاز کنید.

احسان رضایی به عنوان یک کتاب‌خوار و نویسنده کتاب که آثاری همچون مجموعه طنز «باغ وحش اساطیر»، مجموعه داستان مینی‌مال «شهرزاد خسته‌است»، کتاب تاریخی «سرگذشت پزشکی در ایران» و دو کتاب دانشنامه‌ای مصور «کتابهای تاریخ‌ساز» و «نویسندگان تاریخ‌ساز» را به دنیای ما اضافه کردند، حالا در «آداب کتاب‌خواری» از خاطرات کتاب و کتابخوانی خودش می‌نویسد.

مثلا در جایی از این اثر که توسط نشر جام جم به چاپ رسیده‌است می‌خوانیم:

((اولین بار را هنوز یادم هست. برای خرید «دون‌کیشوت» ترجمۀ محمد قاضی، که آن روزها نایاب بود، همراه با آشنایی که حکم ویرژیلِ منظومۀ دانته را داشت، از راهروها و دهلیزهای تودرتوی پاساژهای انقلاب رفته بودیم تا یک کتابفروشی کوچک که تویش کتابها به شکل ستون‌هایی منظم تا سقف روی هم چیده شده بود و آقای کتابفروش، در عین حیرت من، جای هر کتابی را وسط این تودۀ به هم پیوسته می‌دانست. گفتم «دون‌کیشوت» و آقای کتابفروش انگار که اسم رمز شنیده باشد، بلند شد و از یک جایی در وسط ستون چندم از طرف پنجره، دو جلد کتاب بیرون کشید. گفت «چاپ قبلی‌اش را هم دارم. ولی این بهتر است. قاضی تجدید نظر کرده.» تازه‌کار بودم و نمی‌دانستم چی باید جواب بدهم. سعی کردم خودم را با ورق زدن کتاب مشغول نگه دارم که یک‌باره چیزی توجهم را جلب کرد. کسی در حاشیۀ یکی از صفحات با خودکار نوشته بود «باید اینجا دون‌کیشوت گریه می‌کرد». یعنی چی؟))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده