کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان
۱
۱
نام اثر :

کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
والدین
قالب کتاب :
-
وزن :
۳۲۶ گرم
تعداد صفحه :
۲۹۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۹۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۸۱,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

مجموعه کتاب‌های « کلیدهای تربیت کودکان » برای پدران و مادران جوانی است که می‌خواهند به تجربه‌ای شیرین و موفق از پرورش فرزند دست یابند.

کتاب‌های این مجموعه همگی موضوع پرورش کودکان را پوشش می دهند، اما هر کدام محتوایی مستقل دارند، ازجمله آنها می توان به آثاری همچون: آمادگی برای زایمان، روش‌های مناسب و صحیح شیر دادن، روش‌های مقابله با بیماری‌ها، آسیب‌ها، آلرژی‌ها، تولد فرزند دوم، نقش پدر در تربیت کودک و… اشاره کرد که توسط نشر صابرین به کتاب‌رسان آمده‌اند.

در کتاب پیش‌رو جان گاتمن و دکتر جون دکلر به بررسی لحظه‌هایی می‌پردازیم که احساسات والدین غلیان می‌کند و یا فرزندانشان دچار هیجانات عاطفی می‌شوند.

در این زمان حساس نوع برخورد پدران و مادران با یکدیگر و با کودکان و نوجوانان‌شان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((شواهد نشان می‌دهند دخترانی که نمی‌توانند احساس گرسنگی را از احساس اضطراب تشخیص دهند، در خطر اختلالهای خوردن قرار دارند و آنهایی که در خردسالی قادر نیستند در برابر خواسته‌های خود مقاومت کنند، احتمال بیشتری دارد که پیش از رسیدن به دوره جوانی باردار شوند. برای پسرها، تابع امیال آنی بودن در خردسالی، احتمال بزهکاری و خشونت را در سنین بالاتر افزایش می‌دهد؛ و برای همه کودکان، ناتوانی در مهار اضطراب و افسردگی، احتمال استفاده از مواد مخدر یا الکل را در مراحل بعدی زندگی بیشتر می‌کند.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

مهرالنسا
۳۰ مهر ۱۴۰۰
یک کتاب تخصصی با متنی ساده و عمومی

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده