کلاس شهادت

کلاس شهادت

4.2

گزیده ای از اندیشه های اخلاقی اجتماعی اعتقادی شهید سید ابراهیم رئیسی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۲۵,۰۰۰
%۱۰
۱۱۲,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۷۶
وزن:
۱۲۲ گرم
شابک:
9786226837484

معرفی کتاب

همۀ انسان‌ها برای رسیدن به اهدافشان تمام تلاششان را می‌کنند. برخی اهداف مقدس اند مثل جهاد در راه خدا و خدمت به خلق خدا و افراد زیادی در این مسیر قدم می‌گذارند و برخی موفق می‌شوند و برخی نه. راه موفقیت در این مسیرِ خدمت به خلق الله، ارتباط خالص با خالق و بینش صحیح از مسیر و دلی خالی از حب غیر خداست. در روزگار انقلاب اسلامی کم نیستند آدم هایی که در مسیر الی الله موفق شدند و لایق کسب رضایت خدا و خلق خدا شدند.

شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی (رضوان الله تعالی علیه) از این دست انسان هاست. اویی که از بدو جوانی پا در عرصه مبارزه علیه ظلم ستم شاهی گذاشته و از همان ابتدا با کسب اعتماد بزرگان، مسئولیت های خطیری بر دوش کشیده و به اذعان دوست و دشمن موفقیت های چشمگیری حاصل کرده‌ است. خدمت، عبارت جدا نشدنی از نام اوست و مزد خدمت و جهاد به قصد رضایت الهی چیزی نیست جز شهادت.

کتاب «کلاس شهادت» گزیده‌ای از اندیشه های اخلاقی اجتماعی اعتقادی شهید جمهور عزیزمان است. گردآوری و پژوهش این کتاب را محمدحسین فرمانی عهده دار بوده است.

در برشی از کتاب می‌خوانید:

شاید بتوان گفت که امام رضا بیش از سایر ائمه درباره ی امامت و ولایت و عدالت توحیدی تاکید داشته اند؛ عدالت و حاکمیتی که انسان باید در پرتو آن وجوه مختلف شخصیتی خود را پرورش داده و به جایگاه متعالی رشد و کمال برسد. عدالت با همه عرصه ها از خلقت نبوت امامت معاد، فرج تا همه شئون اقتصادی اجتماعی، سیاسی، جنسیتی و انفسی و آفاقی جامعه ارتباط دارد.

عدالت در عرصه ی عمومی و اجتماعی دارای مراتبی است. برخی افراد خودشان عادل هستند اما حاضر نیستند برای اجرای عدالت و برافراشتن پرچم عدالت هزینه بدهند و به میدان بیایند!

اما ائمه ی ما هم عادل بودند و هم برای اجرای عدالت خطر کرده به میدان آمدند هزینه دادند و راه و سلوک آنان یکی بود.

اگر انسان روابطش را درست تعریف و تنظیم کند، به سعادت می رسد و اگر نه، باعث ظلم به خود دیگران و هستی خواهد شد و در مقابل عدالت قرار خواهد گرفت.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

حاج قاسم حاج قاسم
۱۰ %
علی اکبر مزدآبادی
۶۶,۰۰۰
۵۹,۴۰۰ تومان
مسافر کربلا مسافر کربلا
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
دختر شینا دختر شینا
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۲۲۵,۰۰۰
۲۰۲,۵۰۰ تومان
یکشنبه آخر یکشنبه آخر
۱۰ %
معصومه رامهرمزی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
پسرک فلافل فروش پسرک فلافل فروش
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
خداحافظ سالار خداحافظ سالار
۱۰ %
حمید حسام
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها