پهلوان سعید

پهلوان سعید

4.2

زندگینامه و خاطراتی از شهید سعید طوقانی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۱۶
وزن:
۲۷۳ گرم
شابک:
9786009498611

معرفی کتاب

کتاب «پهلوان سعید» مروری بر زندگی شهید سعید طوقانی است که از جمله بسیجیان تهرانی بود که در عملیات بدر شهید شد. او از پهلوانان و قهرمانان نامدار ایرانی بود که از سنین کودکی ورزش باستانی را شروع کرده بود و به دلیل استعداد فوق‌العاده‌اش در همان ایام مورد تشویق و تایید بزرگان این ورزش قرار گرفت. زندگی بر مدار پهلوانی و نشستن بر سر سفره خانواده‌ای مقید سبب شد تا روح این جوان با انقلاب رشد یابد و به یکی نیروی خدوم انقلاب بدل شود. رزمنده حمید داودآبادی هم‌‌رزم و همراه این شهید در جبهه‌های حق علیه باطل بود و در بسیاری از لحظات تلخ و شیرین جنگ با یکدیگر بوده‌اند. به همین خاطر این کتاب را با شناختی کامل نسبت به این شهید عزیز نوشته است. شهید سعید طوقانی حتی در ایام جنگ و نبرد نیز ورزش را رها نکرد و با آوردن فضای گود باستانی به جبهه‌ها تزکیه و تربیت جسمی و روحی که در این ورزش گنجانده شده را برای رزمندگان به ارمغان آورد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

آنهایی که غریبه بودند سعی کردند با بقیه ی مسافران رفیق شوند. بحث به یگان مربوط رسید که دو نفر از افراد غریب داخل کوپه از نیروهای بهداری لشکر بودند. کم کم صحبت از خاطرات مختلف هر نفر کشیده شد به ورزش باستانی و این که قرار است در پادگان باشگاه یا همان زورخانه تاسیس شود. یکی از بچه های بهداری خیلی خودش را اهل ورزش باستانی نشان میداد و به قول معروف خالی می بست عباس که شدیدا به خالی بندی حساسیت داشت از او پرسید تو که این قدر اهل ورزش باستانی هستی سعید طوقانی رو هم میشناسی؟ که طرف کم نیاورد و گفت: چی؟ سعید کوچولو رو میگی؟ اون رفیق قدیمی خودمه.

ناگهان سعید جا خورد. هر چه به قیافه ی او نگاه کرد چیزی یادش نیامد. خودش از او پرسید: خب مثلا چقدر باهاش رفیقی؟ عکس هم باهاش داری؟

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سلام بر ابراهیم (جلد 1) سلام بر ابراهیم (جلد 1)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
گلستان یازدهم گلستان یازدهم
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
حاج قاسم حاج قاسم
۱۰ %
علی اکبر مزدآبادی
۶۶,۰۰۰
۵۹,۴۰۰ تومان
خاک های نرم کوشک خاک های نرم کوشک
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
من مادر مصطفی من مادر مصطفی
۱۰ %
رحیم مخدومی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
خداحافظ سالار خداحافظ سالار
۱۰ %
حمید حسام
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها