هفته چهل و چند
۳
۱
نام اثر :

هفته چهل و چند

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
مادران
قالب کتاب :
یادداشت
وزن :
۳۱۴ گرم
تعداد صفحه :
۳۷۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۱۸,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۰۶,۲۰۰ تومان

معرفی کتاب

«هفته چهل و چندم» کتابی با بیست روایت مادرانه است از نویسندگانی همچون:فاطمه ستوده، آمنه آصف‌پور، فاطمه حجوانی و... 

مادرانی ساکن نقاط مختلف جهان که خاطرات شیرین‌شان را با قلمی دلنشین و ساده به اشتراک می گذارند نه برای ارائه مشاوره‌های فرزند پروری یا الگوی مادر نمونه، بلکه به جهت به تصویر کشیدن عاشقانه بی همتا و ظریف میان مادر و فرزند، با همه دغدغه‌ها و نگرش‌های خاص خود، چنین لبریز احساس نگاشته اند.

این اثر توسط نشر اطراف، برای همه مادران کتاب‌دوست به کتابرسان آمده‌است.

دربخشی از کتاب می‌خوانیم:

« در دنیای آموزش‌های رسمی و غیررسمی از همان کودکی یادمان می‌دادند مادری از مقولات متافیزیکی و فرازمینی بشری است. مادر، موجود از دل و جان گذشته‌ای است و تمام زندگی‌اش را فرزندش می‌بیند. هیچ چیز و هیچ کس در دنیا اولویتی نسبت به فرزندش ندارد و همیشه لبخند به لب و تسلیم است. خشم و خستگی در او راهی ندارد. این قالب فکری فراگیر و عمومی خیلی مواقع آزارم داد. چه وقت‌هایی که خسته می‌شدم و دیگر نمی‌توانستم نقش مادر فداکار را بازی کنم و کماکان با حوصله و مهربان بمانم و چه وقت‌هایی که مستأصل می‌شدم و نمی‌دانستم با این موجود زیر یک متر چطور رفتار کنم. نمی‌دانستم چه چیز درست و چه چیز غلط است. چرا یک مادر باید همه چیز را بداند؟ کم‌کم فهمیدم مادر شدن هم مثل هر امر فردی و اجتماعیِ دیگری که می‌شناختم پروسه‌ای آموختنی است.»

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

یوما
۲۵ شهریور ۱۴۰۰
خاطرات قشنگی بود ،،، دغدغه‌های مشترکی داشتیم ولی خب همه مادران این کتاب تحصیل کرده و با موقعیت های نسبتا مطلوب یک زندگی متعادل اند.لا اقل اینطور حس می شد... ای کاش چنین آثاری برای مادرانی در شرایط سخت تر و با زندگی های معمولی روبه پایین هم باشد

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده