هدیه ای باشد برای تو
۲
۰
نام اثر :

هدیه ای باشد برای تو

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
خاطرات
وزن :
۲۳۸ گرم
تعداد صفحه :
۲۶۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۸۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۷۶,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

کاشان به عنوان یکی از فعال‌ترین شهرهای ایران در عرصه پشتیبانی و تدارکات در سال‌های دفاع مقدس بود. بسیاری از زنان و مردانی که توانایی حضور در جبهه‌های حق علیه باطل را نداشتند در آن سال‌ها به کارهای خدماتی برای رزمندگان می‌پرداختند.

محمد قاسم زاده در کتاب «هدیه ای باشد برای تو» به دل کوچه و خیابان‌های این شهر رفته است و خاطرات سال‌های پرتکاپو دهه شصت را استخراج کرده است. خدمات فراوانی همچون خیاطی و رفو لباس‌های رزمندگان، تهیه غذا و مواد خوراکی، پرستاری و خدمات درمانی و بسیاری کار کوچک و درشت دیگر که در این کتاب ذکر شده‌اند و گمان نمی‌کنید که مردم متوجه چنین اموری باشند و به آن‌ها بپردازند. خادمین بسیاری که بی چشم داشت و مخلصانه در راه رشد و پیروزی این کشور از نان و وقت خود می‌زدند و در کنار فرستادن عزیزترین فرزندانشان به دل، به جهاد مالی نیز مشغول بودند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

آقای یثربی تلفن کرد و گفت:« برین ابوزید آباد یه بره برای جبهه دادن.» پرسان پرسان رسیدیم به نشانی که داده بودند. خانه کوچک و ساده بود. در زدیم صاحب خانه ، مرد چهارشانه‌ای بود. تعارف کرد رفتیم داخل سه تا گوسفند کنار حیاط سرشان به علف‌های خشک گرم بود. گفتم:«حاجی چه حسابیه که یه بره میخوای بفرستی برای جبهه؟» گفت:«عکسی که توی ایوون می‌بینی پسرمه دو ماه پیش شهید شد. دیشب اومده خواب مادرش داشته با این بره که پروارتره بازی می‌کرده. دارایی‌مون همین سه تا بره ست. مادرش میگه شاید این بره رو دوست داشته. من هم همین بره رو می‌فرستم برای پسرم.»

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده