نهضت انتظار (مکتب انقلاب اسلامی جلد:10)

نهضت انتظار (مکتب انقلاب اسلامی جلد:10)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۶۰,۰۰۰
%۱۰
۱۴۴,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۵۵
وزن:
۲۷۸ گرم
شابک:
9789641897002

معرفی کتاب

انتظار در یک تقسیم بندی کلی در دو صورت انتظار دولت حق پایدار و فراگیر و انتظار دولت‌های مقطعی و موضعی شکل گرفته است. پیامبران و اوصیا همواره هم در انتظار یک تمکن و اقتدار ولو موضعی و موقت برای خود بوده و هم آن دولت حق پایدار و فراگیر را انتظار می‌کشیده‌اند. «نهضت انتظار» به مجموعه فعالیتها و مجاهدت‌های انبیا و اوصیا و جانشینان آنان گفته می‌شود که در چارچوب تکالیف دینی و به منظور تمکن روی زمین و تشکیل دولت حق ، برای اقامه دین حق صورت می‌گرفته است. نهضت انتظار، اصلی‌ترین بخش تاریخ بشر و محور اصلی حرکت هویت بخش تاریخ حیات اجتماعی آدمی می‌باشد. چرا که معرف حقیقی تاریخ دین می‌باشد. مفهوم انتظار جهت دهنده و معنا کننده تاریخ و پیونددهنده حلقات به ظاهر منفصل تاریخ با یکدیگر بوده است. دفتر دهم دارای جایگاه بسیار مهم و ویژه‌ای در به دست آوردن نگاه صحیح به مکتب انقلاب اسلامی است. در یک کلام، موضوع حجیت همه جانبه‌ی علمی و سیاسی رهبر دینی هر عصر می‌تواند از نتایج جوهری نگاه به نهضت انتظار باشد. پایه‌ای که امروز برای تکمیل بنای انقلاب اسلامی در دولت مطلوب اسلامی، جامعه نمونه اسلامی و تمدن نوین اسلامی بسیار ضروری است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

ائمه در میان توفان سخت این حوادث هوشمندانه و شجاعانه تشیع را همچون جریانی کوچک اما عمیق و تند و پایدار از لابه لای گذرگاه‌های دشوار و خطرناک گذراندند و خلفای اموی و عباسی در هیچ زمان نتوانستند با نابود کردن امام جریان امامت را نابود کنند و این خنجر برنده همواره در پهلوی دستگاه خلافت فرورفته ماند و به صورت تهدیدی همیشگی، آسایش را از آنان سلب کرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

از وزارت تا اعدام (صادق قطب زاده) از وزارت تا اعدام (صادق قطب زاده)
۱۰ %
۱۵۵,۰۰۰
۱۳۹,۵۰۰ تومان
صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
عهد مشترک عهد مشترک
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
روایت رهبری روایت رهبری
۱۰ %
سید یاسر جبراییلی
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
زندگی سید محمد بهشتی زندگی سید محمد بهشتی
۱۰ %
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
آقا روح الله آقا روح الله
۱۰ %
حمیدرضا باقری
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها