نردبان آسمان (درس‌های اخلاق آیت الله بهاء الدینی)

نردبان آسمان (درس‌های اخلاق آیت الله بهاء الدینی)

4.2

مجموعه درس‌های اخلاق آیت الله بهاء الدینی

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۶۰,۰۰۰
%۱۰
۱۴۴,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۷۹
وزن:
۲۵۴ گرم
شابک:
9786228127002

معرفی کتاب

کتاب «نردبان آسمان» مجموعه بیانات آیت الله بهاءالدینی در سلسله جلسات درس اخلاقی است که در دهه شصت برگزار می‌کردند. ایشان از جمله عارفان و عالمان بزرگ معاصر بود که بسیاری از اساتید حوزه و طلابی که به فیض شهادت نائل گشتند از نفس بابرکت این انسان وارسته بهره برده بودند. از جمله برجسته‌ترین شاگردان ایشان می‌توان به شهید آقامصطفی خمینی فرزند برومند امام راحل اشاره کرد که جزو نوادر حوزه بودند و در پای درس آیت الله بهاءالدینی به تحصیل خارج فقه مشغول بودند. ایشان از جمله عارفان واصلی بود که به درجات و مراتب بلند معنوی دست یافته بود اما در کمال سادگی و تواضع به وضع و هدایت مردم مشغول بود و با ممارستی جدی به تدریس علوم دینی می‌پرداختند. پای درس ایشان که طلاب و مشتاقان معارف دینی می‌نشستند از جویبار کلام نغز و بیدارکننده این استاد بهره می‌بردند و به درکی عمیق‌تر از آیات قرآن و سنت‌های الهی می‌رسیدند. بیان ساده و دلنشین ایشان سبب می‌گردد تا هرکس عاشق کوی دوست با مطالب این کتاب انس بگیرد و راه رسیدن به مقصود را با اشارات این متاله بزرگ فراگیرد. مجموعه بیانات ایشان در طی چندین سال ضبط گشته و با تصحیح شاگردان در قالب 64 درس کوتاه تقدیم شما گشته است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

حکومت عقل، مشکلات اجتماعی را حل می‌کند؛ چون حکومت عقل همان حکومت الهی و اجرای دستورهای خداوند است. لذا در ظهور حضرت ولی الله الاعظم عقل‌ها کامل می‌شوند. رجل الهی به نورانیت عقل، ملحدین کفار و منافقین را می‌شناسد. این تمیز به نورانیت عاقله است. عقل نور دارد نه نار. عقل به تمامی رحمت و برکت است ولی افسوس که آدمی خودش با پیروی از هوی و هوس عقل این بزرگترین نعمت الهی را می‌کشد و ناریت نفس را به نورانیت عقل غلبه می‌دهد. اطاعت شیطان و غفلت از یاد حق موجب از بین رفتن نور عقل می‌شود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

شرح حدیث جنود عقل و جهل شرح حدیث جنود عقل و جهل
۱۰ %
سید روح الله موسوی خمینی
۲۹۰,۰۰۰
۲۶۱,۰۰۰ تومان
آشنایی با چند مفهوم کلیدی اخلاق آشنایی با چند مفهوم کلیدی اخلاق
۱۰ %
۲۷,۰۰۰
۲۴,۳۰۰ تومان
ضیافت بلا ضیافت بلا
۱۰ %
سید محمدمهدی میرباقری
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
عارف 12 ساله عارف 12 ساله
۱۰ %
سید حسین موسوی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
رهنمای طریق رهنمای طریق
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
رهایی از تکبر پنهان رهایی از تکبر پنهان
۱۰ %
علیرضا پناهیان
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها