من و 40 برادرم

من و 40 برادرم

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۴۳,۰۰۰
%۱۰
۱۲۸,۷۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۰۰
وزن:
۳۳۲ گرم
شابک:
9786229721086

معرفی کتاب

کتاب «من و 40 برادرم» خاطرات جانباز دفاع مقدس سیدمرتضی باشی ازغدی است که با قلم خود آن‌ها را به ثبت رسانده است. او حدود چهار سال از سنین جوانی خود را در جبهه‌های جنگ گذرانده و توفیق همنشینی با شهدای بسیاری را داشته که سعی نموده یاد و نام آن‌ها را در این کتاب زنده کند. او از نیروهای تخریب لشکر 5نصر بوده که در عملیات‌های مهمی همچون والفجر8 و کربلای 4 حضور داشته است. او با ذکر خاطراتی از یاران شهیدش نشان می‌دهد چگونه با مراقبت در اعمال و مداومت در مستحبات لایق مقام شهادت گشتند. در این کتاب با شهدای گرانقدری آشنا می‌شویم که گرچه در میان زمینیان گمنام بودند اما اخلاص و تقوایشان در میان آسمانیان شهره بود و از همین روی خداوند بسیار زود آنان را انتخاب نمود و توفیق وصل خود را به این پاکبازان عطا کرد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

۵۰ متر آن طرف تر حسن قالیباف را می‌بینم. حسن، برادر کوچکتر باقر قالیباف فرمانده لشکر ۵ نصر است. حدود شش ماه قبل؛ یعنی زمستان ۱۳۶۴ و قبل از عملیات والفجر ۸ با ۱۵ سال سن به عنوان تخریبچی وارد واحد تخریب لشکر ۵ نصر شده است. در عملیات والفجر ۸ رشادت و شجاعت خوبی از خود نشان می‌دهد. نزدیکش می‌روم از ناحیه ران پا تیر خورده و مجروح شده است. از بالای ران شلوارش را کنده و پایش را بسته است تا خون ریزی کم شود. به محض دیدنم شروع می‌کند به گریه کردن با توجه به شناختی که از روحیه و شجاعت بالایش دارم از گریه‌هایش تعجب می‌کنم در حال گریه می‌گوید: «از شهدا عقب موندیم.» ناراحتی‌اش از این است که بعد از مجروحیت مجبور به عقب نشینی شده است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سلام بر ابراهیم (جلد 1) سلام بر ابراهیم (جلد 1)
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
هنر اهل بیت هنر اهل بیت
۱۰ %
سید حسن منتظرین
۲۷۰,۰۰۰
۲۴۳,۰۰۰ تومان
مسافر کربلا مسافر کربلا
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
نامه های فهیمه نامه های فهیمه
۱۰ %
علیرضا کمری
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
خداحافظ سالار خداحافظ سالار
۱۰ %
حمید حسام
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
شاهرخ شاهرخ
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها