مقاومت پر منفعت

مقاومت پر منفعت

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۹۷,۰۰۰
%۱۰
۸۷,۳۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۸۸
وزن:
۱۷۲ گرم
شابک:
9786229350096

معرفی کتاب

کتاب «مقاومت پرمنفعت» با گذشت چهار هفته از آغاز طوفان الاقصی و در راستای تنویر فکر مخاطب فارسی زبان و تبیین اوضاع منطقه نگاشته شده تا ذهن جوانان را از بمباران‌های رسانه‌ای غرب که حقایق را به شکل وارونه نمایش می‌دهد مصون سازد. در این کتاب تیم پژوهشی سعداء بحث خود را  با اهمیت تاریخی منطقه خاورمیانه برای ابرقدرت‌های جهان آغاز می‌نماید. خاورمیانه به دلیل وضعیت جغرافیایی سوق الجیشی فوق العاده حساسش که در واقع کانال اصلی ارتباط تجاری و فرهنگی میان شرق و غرب است و از سوی دیگر منبع غنی سوخت‌های فسیلی است از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل با آغاز ترک تازی استعمارگران در جهان به جهت غارت منابع کشورهای ضعیف‌تر، منطقه خاورمیانه همیشه یکی از اهداف اصلی آمریکا، انگلیس و دیگر کشورهای استعمارگر بوده است. آن‌ها با ایجاد اختلاف و دشمنی در میان این کشورها توانسته‌اند سود خود را از این ماجرا ببرند و به بهترین شکل آن‌ها را در موضع ضعف نگه دارند و در تمام حیطه‌ها محتاج خود سازند. اما انقلاب اسلامی ایران و تشکیل یک حکومت مستقل خط بطلانی بر این نقشه پلید بود و در سایه رهبری ولایت فقیه حالا کشور ایران به قدرت مسلمی در منطقه تبدیل گشته که اجازه نمی‌دهد سیاست‌های ظالمانه غرب در کشورها ایجاد گردد بلکه زمینه ساز استقلال و خودباوری در دیگر کشورها همچون یمن، عراق و سوریه نیز گشته است. این ادعاها در کتاب نه براساس سخن افراد داخلی بلکه براساس تحلیل و نظر سیاستمداران و دانشمندان غربی به اثبات می رسد. جدیدترین ثمره خودباوری جبهه مقاومت در عملیات هفتم اکتبر ثمر داد و به نابودی اسرائیل از منطقه منجر خواهد شد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

طرح جنگ عراق برای اشغال اراضی ایران در سال ۱۱۹۵۰ (اواخر ۱۳۲۹ شمسی) هم زمان با تصویب لایحه ملی شدن صنعت نفت ایران و طرد کمپانی نفتی بریتانیا با کمک و یاری دولت انگلستان پی‌ریزی شد. هدف از این طرح تسلط بر استان نفت خیز خوزستان بود، مشروط بر این که در پی حمله عراق و اشغال برق آسای شماری از مناطق سوق الجیشی و شهرهای ایران آتش بسی با نظارت شورای امنیت سازمان ملل متحد بین طرفین برقرار شود و در طول دوران متارکه جنگ، ایران از این استان به نفع عراق چشم پوشی کند. ظرف سه سال بعد از طراحی این نقشه مفاد آن توسط انگلیسی‌ها بارها مورد جرح و تعدیل قرار گرفت تا هماهنگ با شرایط و احوال آن زمان باشد طرح یاد شده از سوی مستشاران انگلیسی که آن زمان در مناطق مختلف و خاورمیانه حضور داشتند به روز رسانی شد ولی به دلیل آن که ایران با انجام کودتای انگلیسی - آمریکایی آژاکس در اوت ۱۹۵۳ ( بیست و یک مرداد ۱۳۳۲) مجدداً در حوزه نفوذ استعمار انگلیس قرار گرفت از اجرای آن صرف نظر شده.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

کاپوچینو در رام الله کاپوچینو در رام الله
۱۰ %
سعاد امیری - لیلا حسینی
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
تو زودتر بکش (جلد سوم) تو زودتر بکش (جلد سوم)
۱۰ %
رونین برگمن - وحید خضاب
۲۱۰,۰۰۰
۱۸۹,۰۰۰ تومان
مجموعه تو زودتر بکش (سه جلدی) مجموعه تو زودتر بکش (سه جلدی)
۱۰ %
رونین برگمن - وحید خضاب
۷۳۵,۰۰۰
۶۶۱,۵۰۰ تومان
زخم داوود زخم داوود
۱۰ %
سوزان ابوالهوی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
حقیقت سمیر حقیقت سمیر
۱۰ %
یعقوب توکلی
۴۴۵,۰۰۰
۴۰۰,۵۰۰ تومان
روایت گمشده روایت گمشده
۱۰ %
حسین جابری‌انصاری - فاروق الشرع
۱۶۵,۰۰۰
۱۴۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها