مرد نخستین

مرد نخستین

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۵۵,۰۰۰
%۱۰
۴۹,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
زندگینامه داستانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۰۲
وزن:
۱۲۲ گرم
شابک:
9789644717338

معرفی کتاب

محمود اکبرزاده در کتاب مرد نخستین، به سراغ سرگذشت مردی فیزیک‌دان، سیاست‌مدار، نخستین رئیس دانشکده فنی دانشگاه تهران و بنیان‌گذار فیزیک دانشگاهی ایران رفته‌است.

دکتر محمود حسابی، مردی که راه‌اندازی نخستین دستگاه رادیولوژی و ایجاد نخستین ایستگاه هواشناسی حاصل تلاش‌های او در کشور ماست، دانشمند قهرمان این کتاب است که از سوی انتشارات سوره مهر به مشتاقان علم و خدمتگزارن میهن تقدیم گردیده‌است؛ یکی از بهترین ویژگی‌های کتاب «مرد نخستین»، بیان عواطف و احساسات دکتر حسابی در کنار عقاید علمی و سیاسی‌ او است که باعث درکی جامع‌تر از این شخصیت خواهد شد.

در بخشی از کتاب نگاشته‌اند:

((دکتر مصدق نیز به دو دلیل، دکتر حسابی را برای پیگیری این کار انتخاب کرد. دلیل اول مبارزات مداوم وی در مجلس و دلیل دوم، پیچیدگی فناوری صنعت نفت بود که حضور نیروی کارشناس متخصص را می‌طلبید. به این ترتیب پروفسور حسابی، نخستین رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران شد.))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

استاد عشق استاد عشق
۹ %
ایرج حسابی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها